נגישות       נגישות
שינוי גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
? מקשי קיצור:

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים.

Internet Explorer, Chrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן הדף
L - חיפוש
1- עמוד הבית
2 - פרוייקטים
3 - מדריכים
4 - אודות
5 - צרו קשר
6 - הצהרת נגישות
 

מדריך דרופל - מהי מערכת סיווגים (טקסונומיה)?

מחבר:
בתאריך:

 

Taxonomy

 

שיטה לסיווג מידע באתר באמצעות תגיות שניתן לקשר עם פריטי תוכן. המשתמש יוצר מילון של תגיות (כל תגית מכונה סיווג), ואחר כך כולל את התגיות בפריטי התוכן שהוא יוצר באתר. הודות לשימוש בטקסונומיה ניתן להגיע למידע ביתר קלות בזכות התגיות שמוצמדת אליו.

לדוגמה, לאתר על בעלי חיים נוסיף את המילון "סוג בעל החיים", ובתוכו הסיווגים: יונקים, עופות, זוחלים, דגים וחרקים. נוסיף סוג תוכן בעלי חיים וכל אחד מפריטי התוכן שניצור נקדיש לבעל חיים מסוים- ג'ירפה, פיל, חסידה, סלמון. לכל אחד מפריטי התוכן נוסיף סיווג. לג'ירפה – יונקים, לפיל –יונקים, לחסידה – עופות, לסלמון – דגים. בהמשך, כשנרצה לשלוף את המידע על יונקים, נוכל באמצעות תפריט טקסונומיה לבחור באפשרות יונקים ולהגיע לפרטי התוכן ג'ירפה ופיל. אפילו בין אלפי דפים נמצא את דרכנו אל כל היונקים באתר הודות לטקסונומיה.

יתרון נוסף של טקסונומיה שהיא מאפשרת לסדר את המידע באופן היררכי. לדוגמה, תחת יונקים ניתן ליצור קטגוריה משנית שנקרא לה קופים, ובתוכה נשבץ שימפנזה ואורנג-אוטנג. זה יראה כך:

יונקים

-קופים (קטגורית משנה של יונקים)

--שימפנזה (קטגורית משנה של קופים)

--אורנג-אוטנג (קטגורית משנה של קופים)

עופות

זוחלים

דגים

חרקים

 

דוגמאות לשימוש בטקסונומיה:

1. הוספת תגיות לסוג תוכן

2. הוספת תפריט טקסונומיה והצגתו בתיבה.

הוסף תגובה חדשה

 

= 3 + 7