לדף מרכז מהי כתובת האייפי שלי >> מה ה-IP שלי? >> מה הדפדפן שלי?    
 

הדפדפן שלך : ?

מה זה דפדפן?

דפדפן הוא תוכנה שמשמשת להצגת מידע שמקורו ברשת האינטרנט, ובכלל זה דפי אינטרנט, תמונות, קטעי וידאו וקבצים. הדפדפן רץ בצד של המשתמש, ומציג מידע שמקורו בשרתים, שהם המחשבים שעליהם מאוחסנים אתרי האינטרנט.

הדפדפנים הנפוצים ביותר ברשת האינטרנט הם כרום של גוגל (Google Chrome), פיירפוקס של מוזילה (Firefox Mozilla) ואינטרנט אקספלורר של מייקרוסופט (Internet explorer). דפדפנים נפוצים נוספים הם דפדפן ספארי (Apple Safari) שרץ בעיקר על מחשבי אפל, ואופרה (Opera) הנפוץ למדי על מחשבים ניידים.

סמלים של הדפדפנים הנפוצים בארץ: Chrome, internet explorer and firefox

רשת האינטרנט מספקת מקורות מידע דוגמת דפי אינטרנט, תמונות, קבצי וידאו ומסמכים שמזוהים על ידי כתובת אינטרנט (URL), והדפדפן יודע להציג את המידע מכתובת האינטרנט באופן ידידותי. לשם כך, דפדפנים מצוידים ביכולת לקרוא HTML, שאחראי על המבנה של דפי האינטרנט, CSS שאחראי על הסגנון והטמעת העיצוב, JavaScript שנותן התנהגות דינמית דוגמת דפים קופצים, ועוגיות רשת שמזהות את הגולשים ומשפרות את חוויית הגלישה.

הרחבות מיוחדות של דפדפנים שמכונות פלגאינים (plug-ins) מאפשרות להוסיף יכולות נוספות דוגמת הצגת מולטימדיה (השמעת קול והצגת וידאו), אפשרות להגנה על המחשבים, וניהול שיחות ישירות על גבי הדפדפן.