תחי ישראל - אין לנו ארץ אחרת

תחי ישראל -אין לנו ארץ אחרת

דפוסים תכנותיים design patterns ב- PHP

MVC וארגון קוד ה-PHP

הסבר פשוט שמלווה בדוגמאות קוד פשוטות במיוחד אודות דפוס ה-MVC שהוא הדפוס התכנותי החשוב ביותר למתכנתי PHP.

מדריך factory design pattern ב-PHP

הסבר באמצעות דוגמה פשוטה של אחד ה-design patterns הפשוטים ביותר והשימושיים ביותר.

דפוס תכנותי אסטרטגיה ב-PHP

דפוס תכנותי אסטרטגיה (design pattern) משמש כשרוצים שהבחירה בין מחלקות שמיישמות את אותו interface תעשה בזמן הריצה של הסקריפט. קראו על כך במדריך הבא שמסביר את הנושא בדרך פשוטה וקלה.

כיצד ומתי להשתמש בדפוס ה-singleton ב-PHP

משתמשים בדפוס הסינגלטון כשרוצים ליצור רק אובייקט אחד מהקלאס וזה מפני שלא כדאי לנו ליצור יותר מאובייקט אחד. לדוגמה, כשאנו מעוניינים ליצור קשר עם מסד הנתונים שמאט את פעילות האתר או עם שירות חיצוני שגובה מאתנו כסף עבור כל פנייה.

הוספת פיצ'רים לקוד באמצעות דפוס תכנותי Decorator

במדריך החדש בסדרה שעוסקת בדפוסים תכנותיים ב-PHP תלמדו כיצד להשתמש בדפוס decorator כדי להוסיף פיצ'רים חדשים למחלקות קיימות וזאת באמצעות הוספת מחלקות חדשות במקום שינוי קוד המחלקות הקיימות. אם תשתמשו בדפוס זה תבטיחו לעצמכם שמירה על הקוד הקיים שלכם, והוספת פונקציונאליות נוספת לקוד בפחות מאמץ.

דפוס adapter ב-PHP

למדו את אחד הדפוסים התכנותיים השימושיים ביותר, שמאפשר לשלב ספריות קוד חדשות במאמץ מינימלי על ידי התאמת הקוד הקיים לספרייה החדשה.

דפוס תכנותי template ב-PHP

לכל מי שחשב שדפוסים תכנותיים הם משהו קשה להבנה, אני מביא הפעם את הדפוס שיפריך את התפיסה השגויה הזו. דפוס ה-template, ה-design pattern הכי קל להבנה.

כיצד לפשט את הקוד באמצעות דפוס facade?

משתמשים במחלקת facade באותם המקרים שהקוד שלנו מורכב מיותר מדי קלאסים ומתודות וכל מה שאנחנו רוצים הוא ממשק פשוט שבאמצעותו נפעיל את כל המערכת.

 

אני ממליץ ללמוד PHP מונחה עצמים עם "The essentials of Object Oriented PHP" שהוא הספר שעליו מבוססים רוב המדריכים בנושא באתר רשתטק.
הקליקו על התמונה כדי לרכוש את ה-eBook:

eBook cover The essentials of Object Oriented PHP

ואידך זיל גמור...