כישורי חיים - רעיונות ששווה לשתף

7 הרגלים של אנשים מוצלחים

כיצד הרגלי החשיבה וההתנהגויות של רוב האנשים מחבלים בסיכויי ההצלחה שלהם, ואילו הרגלי חשיבה משופרים ניתן ללמוד מהאנשים המוצלחים במטרה לחיות חיים טובים יותר. המדריך מבוסס על ספר שכתב סטיבן קובי, מייסד קורס הניהול הפופולרי בעולם.

על החשיבות הגדולה של מעשים פשוטים ויומיומיים

אם הרגילו אותנו לחשוב שההצלחה נוחתת על האדם בן לילה אז כדאי לחשוב שוב. כי מה שג'פרי אולסן מספר לנו זה שההצלחה היא תוצאה של הרגלים קטנים שאנשים דבקים בהם ברמה היום יומית והם אילה שמצטברים ומביאים את האדם אל היעד.

smartcuts - קיצורי דרך חכמים להצלחה

מדוע הנשיא האמריקאי בד"כ צעיר יותר מחברי הקונגרס? מה משותף לגולשת הגלים הטובה בעולם ולחברת גוגל? כיצד סטודנטים משועממים מצליחים להחליף שפופרת של משחת שיניים במערכת סטריאו? ומה גורם לאדם נורמלי בד"כ לסכן את הונו האישי במטרה ליישב את המאדים? בספר smartcuts תגלו את התשובות לשאלות אילו ולעוד רבות אחרות, ובעיקר תגלו אילו עקרונות מאפשרים לאנשים ולחברות להגיע להצלחה כלל עולמית בזמן קצר יותר מהזמן שלוקח לסטודנטים לסיים תואר ראשון.

על הדרך לחוסן מנטלי

גונזלז, מחבר הספר "האומנות של חוסן מנטלי" חולק אתנו עובדה שידועה לספורטאי צמרת, ולאנשים מוצלחים מכל שדרות החיים והיא שהמוח שואף לממש את הדברים שאדם אומר לעצמו ואת התמונות שהוא רואה בעיני רוחו. לכן, אדם שרוצה להצליח, צריך ללמוד לחשוב חיובית, ולשים דגש על עשייה.

מדוע העניים יישארו עניים, וכיצד גם אתה יכול להיות עשיר?

אם תמיד חשבת שכסף זה רק עניין של מזל, ושהכי חשוב זה לדעת היכן להיוולד, יכול להיות שמה שאתה חושב הוא רק חלק מהאמת. כי גם אם לא נולדת לאבא עשיר, אתה עדיין יכול להפוך לאבא עשיר בעצמך אם תרכוש את התובנות הכלכליות של העשירים. זה הרבה יותר פשוט מכפי שנדמה כפי שמיטיב להסביר הספר "אבא עשיר, אבא עני" של רוברט קואסקי שאני סוקר במאמר קצר זה.

מה ההבדל בין עשירים ועניים?

העניים מבזבזים זמן כדי לחסוך כסף, והעשירים מוציאים כסף כדי לחסוך בזמן. ההבחנה היא חשובה כיוון שתמיד ניתן להרוויח עוד כסף, אבל הזמן שלנו קצוב.

איך להיות כל כך טוב עד שהם לא יוכלו להתעלם ממך?

אם תשאלו את cal newport מחבר הספר "כל כך טוב שהם לא יוכלו להתעלם ממך" מהי הדרך הטובה ביותר להגיע להישגים מקצועיים משמעותיים, הוא יספר לכם שזו הדרך הארוכה והקצרה שמובילה את האדם להיות אומן מומחה בתחומו. אתם מוזמנים לקרוא את תמצית הספר בקישור המצורף.

אִם אֵין אֲנִי לִי, מִי לִי? וּכְשֶׁאֲנִי לְעַצְמִי, מָה אֲנִי? וְאִם לֹא עַכְשָׁיו, אֵימָתַי? (אבות א, פסוק יג)

אם לא אעשה למען עצמי, אף אחד לא יעשה למעני. וטוב לעשות למען הזולת ולא רק לעצמך. ומוטב למהר ולעשות, ולא לחכות.

 

יזמות

6 דרכים מוכחות מדעית להפוך את המוצר או הרעיון שלכם לוירלים ברשת

אם גם אתם רוצים לגלות כיצד לגרום למוצר הבא שלכם או לרעיון שאתם משתפים להפוך ללהיט ברשתות החברתיות אז כדאי שתקראו את המדריך הזה שמונה 6 דרכים מוכחות מדעית שיגרמו גם למוצר שלכם להפוך לוירלי ברשת, ולזכות בכמות בלתי נתפסת של שיתופים.

כשל סאן פרנסיסקו - 9 שגיאות שתעשה בהקמת המיזם הטכנולוגי שלך

רשימה בלתי ממצה של השגיאות שמבצע כמעט כל יזם טכנולוגי על פי ספרו המצוין של היזם הסדרתי Jonathan Seigel "כשל סאן-פרנסיסקו" (The San Francisco fallacy)

כיצד לנצח את השיטה כשאתה משווק את המוצר שלך באינטרנט?

זן חדש של אנשי מכירות משתלט על העולם. אילו מזמן לא אנשים שמציעים לך פריימרה נוצצת שבה החיוך של הדוגמנית בר ראלי מוכר לך את המוצר תמורת מיליון דולר במזומן בבנק, אלא שיטה שמשלבת מדע וטכנולוגיה כדי לפרוץ דרך לשימוש יום יומי בקרב מיליוני משתמשים בתקציבים נמוכים כפי שמיטיב להסביר Ryan Holiday בספר Growth hacker marketing שעליו נכתב המאמר.

תכנית שיווקית בעמוד אחד ע"פ הספר 1-page marketing plan

פרטו היה מתמטיקאי איטלקי שחי במאה ה-19 וגילה ש-20% מהאנשים באיטליה מחזיקים ב-80% מהקרקעות. העיקרון נקרא חוק פרטו, על שמו של האדם שגילה אותו, ומחקרים נוספים שנעשו מאז מוצאים שחלוקה של 20:80 במשאבים קיימת גם אצל מי שאינם איטלקים, וגם בין החברות הגדולות בעולם (אפל, גוגל, אמזון) לבין כל היתר.

מה שמעניין אותנו, בעלי העסקים, הוא שגם בעסק שלנו 20% מההשקעות מביאות 80% מהתוצאות. לכן, אם רוצים לקבל יותר תוצאות ומהר כדאי לרכז את המאמצים באותם 20% שמניבים את עיקר הרווחים.

אלן דיב מחבר הספר "The 1 page marketing plan" טוען שהמקום שבו כדאי להשקיע הוא בשיווק העסק. שיווק שנעשה באמצעות תוכנית מדוקדקת.

רוצים לקרוא עוד, היכנסו וקראו...

 

יסודות בהבנת המציאות

חוק בייס (bayes) והבנת המציאות

שימוש בחוק בייס יכול לסייע לנו רבות בהבנת המציאות כי הוא מאפשר לנו להעריך כמה המסקנה שלנו סבירה בהינתן הנתונים ומעודד אותנו לחפש מידע נוסף. במדריך זה הסבר אינטואיטיבי מלווה בדוגמאות מהחיים.

רשימה לא ממצה של שגיאות לוגיות

סקירה של שגיאות לוגיות

קשה מאוד להמציא קטלוג ממצה של שגיאות לוגיות בעיקר בגלל שכושר ההמצאה האנושי אינו מוגבל והוא תמיד ימצא פטנטים שיגרמו לאנשים ליפול בפח, ולהסיק מסקנות שאינן נובעות מהנחות היסוד של הטיעון. ולכן, במדריכים הבאים אני מגיש לכם רשימה חלקית בלבד של שגיאות לוגיות.

מדריך ראשון - כשההנחות אינן רלוונטיות למסקנה

מדריך שני - הגיון מעגלי ושגיאות סמנטיות

מדריך שלישי - שגיאות בלוגיקה פורמלית

יסודות באפיסטמלוגיה, תורת ההכרה

דיווחים על כך שמשהו לא התרחש תמיד מעניינים אותי כי עד כמה שידוע לנו, ישנם דברים ידועים, שאנחנו בטוחים לגבי קיומם. ישנם גם דברים שאנחנו יודעים שאיננו יודעים. אבל ישנם גם דברים לא ידועים שאיננו מודעים אליהם, ואם מסתכלים על ההיסטוריה הקטגוריה האחרונה היא הכי מעניינת. (פרפרזה על דבריו של דונלד רמספלד, מזכיר ההגנה האמריקאי)

 

בריאות

מדוע הסוכר במזון הורס לך את הבריאות וכיצד להלחם בהשפעתו?

בשנות ה-70 התקבעה בתודעה הציבורית המחשבה שהשומן במזון הוא אויב הציבור מספר 1, כי הוא הגורם לעלייה בהשמנה ובמחלות לב. כתוצאה מכך, החלו יצרני המזון להפחית את השומן במוצריהם, ולהדביק למוצרים מופחתי השומן את התגית של מוצרים בריאים. כך קיבלנו, יוגורט, מיונז ופיצה מופחתי שומן. אבל למרות ההפחתה בצריכת השומן בכל העולם, לא רק שההשמנה והתחלואה במחלות לב לא פחתו, הם אף עלו, וכיום המחלה הנפוצה ביותר שמסכנת את הציבור היא סינדרום מטבולי. שילוב של מחלת לב, לחץ דם גבוה וסכרת. לכן, נראה שהאשם העיקרי במחלות שקוטלות אותנו אינו בשומן, אלא בגורם אחר נפוץ לא פחות.

אם תאכל יותר מדי סוכר אתה עלול להשמין ולחלות

השפעת הסביבה על הגנים

בימינו, מקובל להאשים את הגנים שירשנו בכל הבעיות והחוליים – "ההשמנה מאימא", "הסוכרת מאבא", ו-"פקקת העורקים מסבא". אבל, מתברר שהדברים לא כל כך פשוטים, מפני שלניהול אורח חיים בריא יכולה להיות תרומה משמעותית לביטוי הגנים הטובים לבריאות, ולהשתקת הגנים המזיקים. המדריך מבוסס על מאמרים שפורסמו במגזינים מדעיים מובילים.

מוטב מוקדם ממאוחר, ועדיף מאוחר מאף פעם.