תחי ישראל - אין לנו ארץ אחרת

תחי ישראל -אין לנו ארץ אחרת

מדריך Flutter לכתיבת אפליקציות

Dart לפיתוח אפליקציות Flutter - ממש על קצה המזלג

שפת Dart מזכירה JavaScript. זו השפה באמצעותה כותבים אפליקציות Flutter שניתן לפרוס בקלות על אנדרואיד, אייפון ויישומי דסקטופ. במדריך זה ריכזתי כמה דברים מאוד בסיסיים שחשוב לדעת כיצד לעשות ב-Dart לפני שמתחילים לפתח אפליקציות Flutter. ניתן להתאמן על שימוש בשפה בלי להתקין שום דבר על המחשב. כל מה שצריך הוא לגלוש לאתר: https://dartpad.dev, ולהקליד את הפקודות במדריך.

Dart לפיתוח אפליקציות Flutter - ממש על קצה המזלג

flutter - קלאסים ווידג'טים

במדריך זה נלמד כיצד להשתמש בקלאסים וווידג'טים של flutter לפיתוח אפליקציות.

flutter - קלאסים ווידג'טים

שימוש ב-provider באפליקציית Flutter

האפליקציה שנפתח במדריך כוללת רשימה של שמות מכוניות. ניתן להוסיף לרשימה פריטים נוספים על ידי מילוי טופס. ניתן לבחור את המכוניות המועדפות, ולמחוק. האפליקציה מדגימה כיצד להעביר מידע בין מסכים כשעובדים עם Flutter באמצעות חבילה ששמה Provider. הגישה היא לנהל את המידע המוצג למשתמש (state בפלוטרית) ממקום מרכזי. כאשר ווידג'טים יכולים לגשת למידע, וגם להאזין לעדכונים הגורמים לשינוי התצוגה למשתמשים.

שימוש ב-provider באפליקציית Flutter

הקמת אפליקציית Flutter פשוטה על גבי מסד נתונים Firebase

במדריך הזה נבנה אפליקציה פשוטה אותה נבסס על ה-Hello World של עולם ה-Flutter במסגרתה לחיצה על כפתור פעולה מרחף מעדכנת את הערך המוצג בתוך מונה במרכז המסך. באפליקציה הפשוטה אותה נפתח במדריך לחיצה על עדכון המונה תעדכן גם את מסד הנתונים.

הקמת אפליקציית Flutter פשוטה על גבי מסד נתונים Firebase

CRUD באפליקציית Flutter - מדריך ראשון : כתיבה למסד נתונים

CRUD הם 4 הפעולות שאנחנו עושים על מידע במסד הנתונים. כולל: Create יצירה, Read קריאה, Update עדכון ו-Delete מחיקה. במדריך זה נשתמש במסד נתונים של Firebase כי האינטגרציה בינו לבין Flutter היא הפשוטה ביותר. במדריכים בסדרה נפתח אפליקציה שלתוכה נזין פרטי מידע אותם נציג ברשימה. במדריך הראשון בסדרת ה-CRUD נלמד ליצור רשומות חדשות בתוך מסד הנתונים.

CRUD באפליקציית Flutter - מדריך ראשון : כתיבה למסד נתונים

CRUD באפליקציית Flutter - מדריך שני : קריאה ממסד הנתונים

המדריך השני בסדרה על CRUD על מסד נתונים Firebase במסגרת אפליקציית Flutter מלמד כיצד לקרוא רשומות ממסד הנתונים וכיצד להציג בתוך האפליקציה. במסגרת המדריך נלמד כיצד להציג רשימה של פריטי מידע בתור Stream מה שאומר שהמידע מתעדכן כל הזמן באופן אוטומטי בלי צורך לרענן או לצאת ולהיכנס לאפליקציה.

CRUD באפליקציית Flutter - מדריך שלישי : עדכון רשומה קיימת

במדריכים הקודמים בסדרת מדריכי ה-Flutter למדנו כיצד לכתוב ולקרוא ממסד נתונים Firebase. במדריך זה נלמד כיצד לעדכן רשומות קיימות update.

CRUD באפליקציית Flutter - מדריך רביעי: מחיקת רשומות והווידג'ט dismissible

במדריכים הקודמים בסדרת ה-flutter למדנו כיצד לכתוב למסד נתונים Firebase, כיצד לקרוא ולעדכן. במדריך הנוכחי נלמד כיצד למחוק.

ניהול משתמשים באפליקציית Flutter - מדריך # 1 - הרשמה

ברוב האפליקציות דרוש ניהול משתמשים על מנת להגביל את הגישה למידע או לפונקציות מסוימות. זה יכול להיות מידע חסוי, שירות בתשלום או פונקציות שאנחנו רוצים שרק בעלי הרשאה מספקת יוכלו להפעיל. מדריך זה הוא הראשון בסדרה העוסקת בניהול משתמשים authentication באפליקציית Flutter. במדריך הנוכחי נלמד כיצד לרשום משתמשים חדשים לאפליקציה.

ניהול משתמשים באפליקציית Flutter - מדריך # 1 - הרשמה

 

הוספת snippets ל-VSCode בשביל לייעל את כתיבת הקוד

במדריך זה נלמד להשתמש ביעילות בכלי של VSCode שדורש מעט השקעה ויכול ליעל משמעותית את כתיבת הקוד. במסגרת המדריך נלמד להוסיף snippets משלנו, השלמות אוטומטיות שמציע ה-IDE שיקפצו תוך כדי כתיבת הקוד במקום לחפש את הקוד החסר שאנחנו מעוניינים לכתוב.

הוספת snippets ל-VSCode בשביל לייעל את כתיבת הקוד

 

הוסף תגובה חדשה

 

 

ענה על השאלה הפשוטה הבאה כתנאי להוספת תגובה:

איך אומרים בעברית אינטרנט?