מדריך פייתון

מדריך פייתון: משתנים, ערכים ו-print

גם בתכנות קיימים משתנים והם יכולים לקבל איזה ערך שנציב לתוכם. ניתן להציב בהם מספרים, טקסט (מחרוזת), וסוגים נוספים שעליהם נלמד במדריכים בסדרה ללימוד פייתון.

מדריך פייתון: משתנים, ערכים ו-print

לולאת for - במקום לחזור על עצמך תריץ לולאה

אחד היתרונות של שימוש במחשב הוא שהוא יכול לבצע את אותה הפעולה אינסוף פעמים (כמעט) בלי לקטר, בלי להתייאש ובלי לטעות. כדי לבצע את אותה הפעולה אפשר לכתוב את אותו קוד מספר פעמים אבל למה להתאמץ. עדיף להשתמש בלולאה בתוכה נריץ את אותו קוד כמה פעמים שנרצה. במדריך זה נלמד את הנושא של לולאת for.

מדריך לולאת for פייתון

לולאת while פייתונית

במדריך הקודם בסידרה ללימוד פייתון למדנו על לולאות for שכדי להפעיל אותה צריך להגדיר מראש את טווח הערכים שבתוכה הלולאה פועלת. במדריך זה נלמד על לולאת while שרצה עד שהיא פוגשת בתנאי שגורם לה להפסיק או עד שהיא מגיעה ל-break.

לולאת while פייתונית

רשימות של פייתון

רשימה של פייתון list היא משתנה שיכול להכיל מספר פריטים יחדיו. שם נוסף לרשימה הוא מערך. במדריך זה תלמדו כיצד לעבוד עם רשימות פייתוניות.

מדריך ללימוד רשימות של פייתון

תנאים של פייתון באמצעות if, elif ו-else

תנאים של פייתון מאפשרים לנו לבצע קוד רק בתנאי שהוא עומד בתנאים. במדריך זה היכרות ראשונית עם הנושא ההכרחי לכל מתכנת.

תנאים של פייתון באמצעות if, elif ו-else

טאפלים של פייתון - רשימות שלא ניתן לשנות

במדריך קודם למדנו אודות רשימות שהם סוג הנתונים הפופולרי ביותר כשרוצים לאחסן אוסף של נתונים. במדריך זה נלמד אודות טאפל שהם רשימות שאי אפשר לשנות ובכל זאת הם מאוד שימושיות.

טאפלים של פייתון - רשימות שלא ניתן לשנות

מילונים בשפת פייתון

מילון מאפשר להחזיק כמה ערכים ולשלוף מידע באמצעות מפתחות.

מילונים בשפת פייתון

פעולות על מחרוזות בפייתון

שפת ה-Python כוללת שפע של פונקציות שתפקידן לטפל בטקסטים. פונקציות אילה הן פונקציות מחרוזת. בפייתון קיימות כמה עשרות פונקציות מחרוזת, ובמדריך זה אציג מספר פונקציות ופעולות שימושיות במיוחד.

פעולות על מחרוזות בפייתון

ארבעת התחומים (scope) של פייתון

אחד הדברים הכי חשובים למתכנת בכל שפת תכנות הוא התחום של משתנים (scope) שמאפשר לגשת למשתנים בהתאם לתחום שבו הם מוגדרים. בפייתון תקף כלל LEGB שקובע את הסדר שבו ניתן לגשת לתחומים. LEGB הם ראשי תיבות של שמות ארבעת התחומים הפייתוניים.

ארבעת התחומים (scope) של פייתון

מודול os - הקשר של פייתון עם מערכת ההפעלה

מודול os של פייתון מאפשר לנו לעבוד עם מערכת ההפעלה (OS). להריץ פקודות של מערכת ההפעלה ולעבוד עם מערכת הקבצים, ובכלל כך לנווט בתוך מערכת הקבצים, ולשנות את שמם של קבצים ותיקיות.

מודול os - הקשר שלך עם מערכת ההפעלה

קריאה וכתיבה של קבצים בפייתון

אחת המשימות הנפוצות ביותר בתכנות פייתון היא קריאה וכתיבת של קבצים. בין אם זה כתיבה לקובץ טקסט פשוט, או העתקת תמונה, כל המשימות האילה מחייבים קריאה או כתיבה של קבצים. במדריך זה תכירו את הפקודות הבסיסיות של קריאת וכתיבת קבצים ב-python.

מדריך פייתון קריאה וכתיבה של קבצים python

עבודה עם תאריכים בפייתון

ישנם כמה ספריות לעבודה עם זמנים בפייתון. במדריך זה נכיר את הספריות החשובות ביותר.

עבודה עם תאריכים בפייתון

מדריך ביטויים רגולריים בפייתון

ביטויים רגולריים regex משמשים למציאת התאמות בטקסט ומהווים חלק חשוב מפייתון. במדריך זה תלמדו את הבסיס של regex שמאפשר לעשות הרבה במעט קוד.

מדריך ביטויים רגולריים בפייתון

גירוד דפי רשת (Web scraping) באמצעות פייתון

גירוד דפי רשת היא טכנולוגיה שמאפשרת לנו להעתיק את תוכנם של דפי אינטרנט ומקורות מידע ברשת למאגרי הנתונים שברשותנו. במדריך זה נלמד לגרד דפי רשת באמצעות ספריית BeautifulSoup של פייתון וכיצד לאחסן את המידע שהורדנו במסד הנתונים ועל קבצי csv במחשב/ בשרת שלנו.

גירוד דפי רשת (Web scraping) באמצעות פייתון

מדריך פייתון : list comprehensions

אחד הפינוקים שמציעה שפת הפייתון הוא list comprehension שפועל כמו לולאות על רשימות בתחביר קומפקטי וקריא יותר.

מדריך פייתון : list comprehensions

פונקציות למדא (lambda) אנונימיות בפייתון

אחת התכונות הנפלאות של פייתון היא התחביר העשיר. שמצד אחד, מאפשר להגיע לאותה תוצאה במגוון דרכים אבל גם עלול להכשיל את המתכנתים החדשים שעלולים מהר מאוד להיתקל בתחביר לא מוכר בשעה שהם קוראים קוד שמישהו אחר כתב. אז במיוחד בשביל אותם מתכנתים חדשים, כתבתי מדריך שמסביר אודות פונקציות למדא, שנקראות גם פונקציות אנונימיות, פונקציות ללא שם, או ביטויי למדא.

פונקציות למדא (lambda) אנונימיות בפייתון

מדריך map, filter, reduce

הפונקציות map, filter, reduce משמשות בפייתון כדי לבצע את אותה הפעולה על כל אחד מהפריטים ברשימה ללא צורך בלולאה. במדריך זה תלמדו אודות הפונקציות ומתי כדאי להשתמש בהם.

מדריך map, filter, reduce

עבודה עם תמונות בפייתון

אחת המשימות הנפוצות ביותר בתכנות פייתון היא עבודה עם תמונות. במדריך זה הסבר על ספרית Pillow שהופכת את העבודה עם תמונות ובכלל כך פתיחה, עריכה ושימוש בפילטרים לפשוטה מאוד.

עבודה עם תמונות בפייתון pillow

 

הוסף תגובה חדשה

 

= 8 + 4