תחי ישראל - אין לנו ארץ אחרת

תחי ישראל -אין לנו ארץ אחרת

implode, explode ופיצוצים | מדריך PHP

מחבר:
בתאריך:

 

אחרי שבמדריך קודם למדנו להכיר מספר פונקציות PHP מועילות לטיפול במחרוזות , במדריך זה נציג שתי פונקציות שימושיות ביותר שהופכות מחרוזות למערכים והפוך.

 

()explode הופך מחרוזת למערך

()explode מאפשר הפיכת מחרוזות למערכים לפי תו או קבוצת תווים שמגדירים. לדוגמה, המחרוזת הבאה, שבה כל מילה מופרדת בפסיק מהבאה אחריה:

$txt = "ראשון, שני, שלישי, רביעי, חמישי, שישי, שבת";

כדי להפוך את המחרוזת למערך כשהגבול בין פריט לפריט הוא פסיק (","). נשתמש ב-explode לפי התחביר הבא:

$txt_exploded = explode("," , $txt);

 

אחרי שאנחנו מפרידים את המחרוזת למערך, אנחנו בודקים שאכן נוצר מערך (is_array), ומדפיסים את המערך למסך באמצעות print_r.


<?php
// explode()
$txt = "ראשון, שני, שלישי, רביעי, חמישי, שישי, שבת"; $txt_exploded = explode("," , $txt); if(is_array($txt_exploded)) { print_r($txt_exploded); } else { echo "זה לא מערך."; }

 

זו התוצאה:

Array
(
    [0] => ראשון
    [1] =>  שני
    [2] =>  שלישי
    [3] =>  רביעי
    [4] =>  חמישי
    [5] =>  שישי
    [6] =>  שבת
)

 

()implode הופך מערך למחרוזת

כדי לאחד את פריטי המערך למחרוזת נשתמש ב-()implode. הפונקציה ()implode מכניסה בין כל פריט לפריט את התו או התווים הרצויים, ומאחדת את התוצאה למחרוזת. בדוגמה זו, פריטי המערך שיצרנו באמצעות explode בסעיף הקודם, יאוחדו באמצעות implode לרשימה של HTML.


<?php
// implode()
$txt_imploded = implode(" </li><li> ", $txt_exploded);
if(is_string($txt_imploded)) { echo "<ul><li>";      echo $txt_imploded; echo "</li></ul>"; } else { echo "זו לא מחרוזת.";
}

זו התוצאה:

  • ראשון
  • שני
  • שלישי
  • רביעי
  • חמישי
  • שישי
  • שבת

 

פיצוצים

מדריך implode, explode ב-PHP

 

במדריך הבא תוכלו לקרוא על פונקציות מועילות לטיפול במערכים .

כל מדריכי ה-PHP

 

 

אהבתם? לא אהבתם? דרגו!

0 הצבעות, ממוצע 0 מתוך 5 כוכבים

 

 

המדריכים באתר עוסקים בנושאי תכנות ופיתוח אישי. הקוד שמוצג משמש להדגמה ולצרכי לימוד. התוכן והקוד המוצגים באתר נבדקו בקפידה ונמצאו תקינים. אבל ייתכן ששימוש במערכות שונות, דוגמת דפדפן או מערכת הפעלה שונה ולאור השינויים הטכנולוגיים התכופים בעולם שבו אנו חיים יגרום לתוצאות שונות מהמצופה. בכל מקרה, אין בעל האתר נושא באחריות לכל שיבוש או שימוש לא אחראי בתכנים הלימודיים באתר.

למרות האמור לעיל, ומתוך רצון טוב, אם נתקלת בקשיים ביישום הקוד באתר מפאת מה שנראה לך כשגיאה או כחוסר עקביות נא להשאיר תגובה עם פירוט הבעיה באזור התגובות בתחתית המדריכים. זה יכול לעזור למשתמשים אחרים שנתקלו באותה בעיה ואם אני רואה שהבעיה עקרונית אני עשוי לערוך התאמה במדריך או להסיר אותו כדי להימנע מהטעיית הציבור.

שימו לב! הסקריפטים במדריכים מיועדים למטרות לימוד בלבד. כשאתם עובדים על הפרויקטים שלכם אתם צריכים להשתמש בספריות וסביבות פיתוח מוכחות, מהירות ובטוחות.

המשתמש באתר צריך להיות מודע לכך שאם וכאשר הוא מפתח קוד בשביל פרויקט הוא חייב לשים לב ולהשתמש בסביבת הפיתוח המתאימה ביותר, הבטוחה ביותר, היעילה ביותר וכמובן שהוא צריך לבדוק את הקוד בהיבטים של יעילות ואבטחה. מי אמר שלהיות מפתח זו עבודה קלה ?

השימוש שלך באתר מהווה ראייה להסכמתך עם הכללים והתקנות שנוסחו בהסכם תנאי השימוש.

הוסף תגובה חדשה

 

 

ענה על השאלה הפשוטה הבאה כתנאי להוספת תגובה:

איך קוראים בעברית לצ`ופצ`יק של הקומקום?