תחי ישראל - אין לנו ארץ אחרת

תחי ישראל -אין לנו ארץ אחרת

שרשור של מתודות ותכונות ב-PHP

מחבר:
בתאריך:

 

שרשור של תכונות ומתודות ב-PHP מונחה עצמים מאפשר לכתוב PHP הרבה יותר זורם ודומה לשפה אנושית, בדיוק כמו שתכנות מונחה עצמים טוב צריך להיות.

לדוגמה, אנו מעוניינים לקבל את כמות הדלק בטנק דלק של מכונית תוך התחשבות בהפחתת כמות הדלק בטנק כשהמכונית נוסעת, והוספת דלק כשמתדלקים את המכונית.

כדי שזה ייראה אלגנטי נכתוב את זה תוך כדי שרשור מתודות ותכונות, שימו לב לחיצים:

$tank= $car->fill(40)->ride(140)->tank;

במילים: כמה ליטרים דלק יש למכונית לאחר שמולאה ב-40 ליטר דלק ונסעה 140 ק"מ.

כדי שנוכל לבצע שרשור המתודות צריכות להחזיר את האובייקט, ומכיוון שאנו נמצאים בתוך המחלקה המתודות צריכות להחזיר את $this . זה נראה כך:

class Car
{
  public $tank = 0;

  public function ride($km)
  {
    $km = (int)$km;
    $gas = $km/14;
    $this->tank = $this->tank-$gas;

    return $this;
  }

  public function fill($liters)
  {
    $liters = (int)$liters;
    $this->tank = $this->tank+$liters;

    return $this;
  }
}

 

והתוצאה: 30

 

המדריך מבוסס על "The essentials of Object Oriented PHP" שמלמד PHP מונחה עצמים באמצעות דוגמאות ותרגילים הקליקו על התמונה כדי לרכוש את ה-eBook:

eBook cover The essentials of Object Oriented PHP

 

לכל מדריכי ה-PHP מונחה עצמים

 

אהבתם? לא אהבתם? דרגו!

0 הצבעות, ממוצע 0 מתוך 5 כוכבים

 

 

המדריכים באתר עוסקים בנושאי תכנות ופיתוח אישי. הקוד שמוצג משמש להדגמה ולצרכי לימוד. התוכן והקוד המוצגים באתר נבדקו בקפידה ונמצאו תקינים. אבל ייתכן ששימוש במערכות שונות, דוגמת דפדפן או מערכת הפעלה שונה ולאור השינויים הטכנולוגיים התכופים בעולם שבו אנו חיים יגרום לתוצאות שונות מהמצופה. בכל מקרה, אין בעל האתר נושא באחריות לכל שיבוש או שימוש לא אחראי בתכנים הלימודיים באתר.

למרות האמור לעיל, ומתוך רצון טוב, אם נתקלת בקשיים ביישום הקוד באתר מפאת מה שנראה לך כשגיאה או כחוסר עקביות נא להשאיר תגובה עם פירוט הבעיה באזור התגובות בתחתית המדריכים. זה יכול לעזור למשתמשים אחרים שנתקלו באותה בעיה ואם אני רואה שהבעיה עקרונית אני עשוי לערוך התאמה במדריך או להסיר אותו כדי להימנע מהטעיית הציבור.

שימו לב! הסקריפטים במדריכים מיועדים למטרות לימוד בלבד. כשאתם עובדים על הפרויקטים שלכם אתם צריכים להשתמש בספריות וסביבות פיתוח מוכחות, מהירות ובטוחות.

המשתמש באתר צריך להיות מודע לכך שאם וכאשר הוא מפתח קוד בשביל פרויקט הוא חייב לשים לב ולהשתמש בסביבת הפיתוח המתאימה ביותר, הבטוחה ביותר, היעילה ביותר וכמובן שהוא צריך לבדוק את הקוד בהיבטים של יעילות ואבטחה. מי אמר שלהיות מפתח זו עבודה קלה ?

השימוש שלך באתר מהווה ראייה להסכמתך עם הכללים והתקנות שנוסחו בהסכם תנאי השימוש.

הוסף תגובה חדשה

 

 

ענה על השאלה הפשוטה הבאה כתנאי להוספת תגובה:

דג למים הוא כמו ציפור ל...?

 

תמונת המגיב

משה בתאריך: 17.03.2018

תודה!

תמונת המגיב

יוסי בן הרוש בתאריך: 17.03.2018

בשמחה, משה.