תחי ישראל - אין לנו ארץ אחרת

תחי ישראל -אין לנו ארץ אחרת

עדכון ומחיקת רשומות במסד הנתונים

מחבר:
בתאריך:

להורדת קובץ ה-sql שמלווה את המדריך:

להורדה

עדכון רשומות במסד הנתונים

על-מנת לעדכן רשומות (כל שורה במסד נתונים מכונה רשומה), אנו משתמשים בפקודות UPDATE ו-SET. לדוגמה, השאילתה הבאה תשנה את שם העובד ל-Menashe בשורה מספר 1.

UPDATE `workers`
SET `workers_name`='Menashe'
WHERE `workers_id`=1

UPDATE אומר לנו איזו טבלה לעדכן (workers).
SET אומר איזה שדה לעדכן (workers_name), ובאיזה ערך (Menashe).
WHERE מכוון אותנו לרשומה שבה צריך להתבצע העדכון.

כמעט תמיד, האפשרות הטובה ביותר היא להשתמש במזהה חד-חד ערכי, דוגמת מס"ד, על מנת למנוע טעויות בזיהוי, ופגיעה בנתונים שלא התכוונו לשנות. בדוגמה זו, המס"ד הוא ה-workers_id. אולם, במצבים מסוימים ייתכן שנזדקק למזהה אחר, דוגמת שם העובד. נדגים זאת בשאילתה הבאה, שמעדכנת את מספר הטלפון, ברשומה שבה שם העובד הוא Koresh.

UPDATE `workers`
SET `workers_phone2`='09-9276890'
WHERE `workers_name`='Koresh'

ניתן לשנות יותר משדה אחד בשאילתה בקלות רבה. לדוגמה, בשאילתה הבאה נשנה את שם העובד ל-Moshe וגם את עירו ל-Nahariya בשורה הראשונה בטבלה.

UPDATE `workers`
SET `workers_name`='Moshe',`workers_city`='Nahariya' 
WHERE `workers_id`=1

 

מחיקת רשומות ממסד הנתונים

ניתן למחוק שורה ממסד הנתונים באמצעות הפקודה DELETE. לדוגמה:

DELETE FROM `workers`
WHERE `workers_id`=12

חשוב מאוד להגדיר באיזו שורה תתבצע המחיקה, וכמעט תמיד עושים זאת באמצעות מס"ד. לעיתים רחוקות ורק אם אין ברירה, ניתן להשתמש במזהה אחר. לדוגמה, השאילתה הבאה שמוחקת את הרשומה שבה שם העובד 'Yehuda'.

DELETE FROM `workers`
WHERE `workers_name`='Yehuda'

 

במדריך הבא נלמד להעביר שתי שאילתות SELECT באמצעות שאילתה אחת:
שאילתות מאוחדות באמצעות UNION

לכל מדריכי ה- mySQL

 

 

אהבתם? לא אהבתם? דרגו!

0 הצבעות, ממוצע 0 מתוך 5 כוכבים

 

 

המדריכים באתר עוסקים בנושאי תכנות ופיתוח אישי. הקוד שמוצג משמש להדגמה ולצרכי לימוד. התוכן והקוד המוצגים באתר נבדקו בקפידה ונמצאו תקינים. אבל ייתכן ששימוש במערכות שונות, דוגמת דפדפן או מערכת הפעלה שונה ולאור השינויים הטכנולוגיים התכופים בעולם שבו אנו חיים יגרום לתוצאות שונות מהמצופה. בכל מקרה, אין בעל האתר נושא באחריות לכל שיבוש או שימוש לא אחראי בתכנים הלימודיים באתר.

למרות האמור לעיל, ומתוך רצון טוב, אם נתקלת בקשיים ביישום הקוד באתר מפאת מה שנראה לך כשגיאה או כחוסר עקביות נא להשאיר תגובה עם פירוט הבעיה באזור התגובות בתחתית המדריכים. זה יכול לעזור למשתמשים אחרים שנתקלו באותה בעיה ואם אני רואה שהבעיה עקרונית אני עשוי לערוך התאמה במדריך או להסיר אותו כדי להימנע מהטעיית הציבור.

שימו לב! הסקריפטים במדריכים מיועדים למטרות לימוד בלבד. כשאתם עובדים על הפרויקטים שלכם אתם צריכים להשתמש בספריות וסביבות פיתוח מוכחות, מהירות ובטוחות.

המשתמש באתר צריך להיות מודע לכך שאם וכאשר הוא מפתח קוד בשביל פרויקט הוא חייב לשים לב ולהשתמש בסביבת הפיתוח המתאימה ביותר, הבטוחה ביותר, היעילה ביותר וכמובן שהוא צריך לבדוק את הקוד בהיבטים של יעילות ואבטחה. מי אמר שלהיות מפתח זו עבודה קלה ?

השימוש שלך באתר מהווה ראייה להסכמתך עם הכללים והתקנות שנוסחו בהסכם תנאי השימוש.

הוסף תגובה חדשה

 

 

ענה על השאלה הפשוטה הבאה כתנאי להוספת תגובה:

איך אומרים בעברית אינטרנט?

 

תמונת המגיב

ג'ו אקסלרוד בתאריך: 15.06.2014

תקשיב יוסי אני הולך לעבור על כל המדריכים שלך בסדר עולה, ועל כל מדריך חדש שתכתוב. אתה אלוף!
תודה

תמונת המגיב

מאיר בתאריך: 16.10.2021

המדריכים שלך תמיד מועילים

תמונת המגיב

אלינד בתאריך: 07.02.2023

שלום, בטבלה ב mwsql יש טור המכיל ערכים בעברית. את השורות לטבלה אני מסיף דרך הממשק הטקסטואלי של ווינדוז 10 (command prompt->run as administrator) ואת הערך בעברית אני מקליד בלחיצה על alt shift לקבלת עברית. המילים יוצאות לי בסדר אותיות הפוך. אם ברצוני להקליד "שלום", הערך שיוקלד יהיה: "םולש". את המילה "שלום" לא קשה להקליד בסדר הפוך אך כשמדובר במאמר בן מאות מילים זה בלתי אפשרי. איך הופכים סדר אותיות בעברית? תודה