תחי ישראל - אין לנו ארץ אחרת

תחי ישראל -אין לנו ארץ אחרת

המדריך הראשון בסדרה על PHP7

מחבר:
בתאריך:

בשבוע שעבר יצאה גרסה יציבה של PHP7, שמציעה מהירות גבוהה פי שתיים לצד מספר פיצ'רים מועילים שאותם אסקור בשבועות הקרובים (כדוגמת רמז לסוג סקאלרי, אופרטור חללית, מחלקות אנונימיות ועוד דברים טובים).

הלוגו של PHP7

והפעם, נכיר את התחביר החלופי לטיפול במשתנה שאנחנו רוצים לברר האם הוא קיים, ואם הוא קיים אז להציב את ערכו. אחרת, להציב ערך חלופי.

הפיצ'ר קרוי Null Coalesce Operator, ולא חייבים לדעת לבטא את השם כדי להשתמש בו.

נראה דוגמה לאיך שעשינו את זה עד היום.

אם קיים $_POST['name'] אז תציב את ערכו למשתנה $name או שתציב במקומו את הערך ברירת המחדל N/A:

$name = ($_POST['name'])? $_POST['name'] : 'N/A';

זה תחביר די מיגע, שמאלץ אותנו לחזור פעמיים על $_POST['name'].

אבל PHP7 מאפשר להשתמש בתחביר יותר אלגנטי:

$name = ($_POST['name']) ?? 'N/A';

ולקבל את אותה התוצאה.

התחביר הזה הוא תחביר חלופי. בהתאם, קוד שמשתמש בתחביר שאנחנו מכירים מ- PHP5 יוכל לעבוד על שרתים שמריצים PHP7.

במדריך הבא נסביר את הרמז לסוג סקלרי (scalar type hinting) שמאפשר להגדיר לפונקציה לקבל משתנים מטיפוס סקלרי בלבד (מחרוזות, מספרים, ובוליאנים), ולא רק מסוג מערך או אובייקט כפי שהיה ב-PHP5.

 

אני ממליץ ללמוד PHP מונחה עצמים עם "The essentials of Object Oriented PHP" שהוא הספר שעליו מבוססים רוב המדריכים בנושא באתר רשתטק.
הקליקו על התמונה כדי לרכוש את ה-eBook:

eBook cover The essentials of Object Oriented PHP

 

לכל מדריכי ה-PHP

לכל המדריכים בנושא של PHP מונחה עצמים

 

אהבתם? לא אהבתם? דרגו!

0 הצבעות, ממוצע 0 מתוך 5 כוכבים

 

 

המדריכים באתר עוסקים בנושאי תכנות ופיתוח אישי. הקוד שמוצג משמש להדגמה ולצרכי לימוד. התוכן והקוד המוצגים באתר נבדקו בקפידה ונמצאו תקינים. אבל ייתכן ששימוש במערכות שונות, דוגמת דפדפן או מערכת הפעלה שונה ולאור השינויים הטכנולוגיים התכופים בעולם שבו אנו חיים יגרום לתוצאות שונות מהמצופה. בכל מקרה, אין בעל האתר נושא באחריות לכל שיבוש או שימוש לא אחראי בתכנים הלימודיים באתר.

למרות האמור לעיל, ומתוך רצון טוב, אם נתקלת בקשיים ביישום הקוד באתר מפאת מה שנראה לך כשגיאה או כחוסר עקביות נא להשאיר תגובה עם פירוט הבעיה באזור התגובות בתחתית המדריכים. זה יכול לעזור למשתמשים אחרים שנתקלו באותה בעיה ואם אני רואה שהבעיה עקרונית אני עשוי לערוך התאמה במדריך או להסיר אותו כדי להימנע מהטעיית הציבור.

שימו לב! הסקריפטים במדריכים מיועדים למטרות לימוד בלבד. כשאתם עובדים על הפרויקטים שלכם אתם צריכים להשתמש בספריות וסביבות פיתוח מוכחות, מהירות ובטוחות.

המשתמש באתר צריך להיות מודע לכך שאם וכאשר הוא מפתח קוד בשביל פרויקט הוא חייב לשים לב ולהשתמש בסביבת הפיתוח המתאימה ביותר, הבטוחה ביותר, היעילה ביותר וכמובן שהוא צריך לבדוק את הקוד בהיבטים של יעילות ואבטחה. מי אמר שלהיות מפתח זו עבודה קלה ?

השימוש שלך באתר מהווה ראייה להסכמתך עם הכללים והתקנות שנוסחו בהסכם תנאי השימוש.

הוסף תגובה חדשה

 

 

ענה על השאלה הפשוטה הבאה כתנאי להוספת תגובה:

איך אומרים בעברית אינטרנט?