כיצד לרענן את ה-CSS וה-JS בכל פעם שמרעננים את הדף?

מחבר:
בתאריך:

בשלב הפיתוח של האתר, אנחנו מעוניינים לרענן את ה-CSS וה-Java Script בכל פעם שאנחנו מרעננים את הדף כדי לראות את השינויים שעשינו, אבל ייתכן שנתקל בקשיים בגלל שקבצים מסוג זה נשמרים בקאש. אפשרות אחת היא לשנות את ה-htaccess או את ה-httpd, כדי לקצר את זמן השמירה של הקבצים בקאש למספר שניות, אולם זו אפשרות יחסית מסובכת, שרצוי להימנע ממנה. אפשרות מומלצת יותר, ופשוטה בהרבה, היא להוסיף query string דינמי לכל הקישורים שמובילים לקיבצי ה-css וה-js.

 

מה זה query string?

query string היא מחרוזת קצרה שמוסיפים לסוף הלינק שמקשר לקובץ ה-css או ה-js, ומורה לדפדפן להוריד את הקובץ מחדש מהשרת, במקום להשתמש בגרסה הישנה שהדפדפן שמר על מחשבו של הלקוח. כך זה נראה כשמוסיפים query string לקובץ css:

<link rel="stylesheet" href="your-stylessheet.css?v=1">

החלק של ה-v=1 אחרי סימן השאלה בשם הקובץ, הוא ה-query string.

 

כיצד להוסיף query string דינמי?

העניין הוא שאחרי שהדפדפן הוריד את הגרסה עם ה-query string, הוא שומר אותה על המחשב המקומי עד שמספקים לו query string אחר. עובדה שאנו יכולים לנצל לצרכינו, ולהוסיף לשם הקובץ קוד PHP שמשתנה בכל פעם שמרעננים את הדף. לשם כך, אפשר להשתמש בפונקציה time, שמחזירה מחרוזת של זמן יוניקס (כמה שניות עברו מה-1.1.1970), ולפיכך מתעדכנת מדי שניה, ומאלצת את הדפדפן להוריד מחדש את הקבצים בכל פעם שהדף מרוענן.

כך זה נראה כשמשלבים query string דינמי ב-CSS:

<link rel="stylesheet" href="your-style.css?<?php echo time(); ?">

וכך ב-js:

<script src="your-script.js?<?php echo time(); ?>"></script>

 

כמובן, שהפתרון הזה מותנה בזה שמשתמשים בקובץ PHP, דוגמת קובץ תבנית, כמקובל בפריימוורקים למיניהם (laravel, zend) או במערכות ניהול התוכן כדוגמת drupal, wordpress, joomla .

 

לכל מדריכי ה-CSS

 

 

אהבתם? לא אהבתם? דרגו!

0 הצבעות, ממוצע 0 מתוך 5 כוכבים

 

 

הוסף תגובה חדשה

 

= 7 + 8

תמונת המגיב

רן בתאריך: 11.04.2016

תודה רבה.