דרופל - מהי ערכת עיצוב?

מחבר:
בתאריך:

ערכת עיצוב אחראית למראה האתר, ומהווה את התבנית שלתוכה נוצק התוכן. ערכת העיצוב קובעת כמה אזורים יהיו בכל דף? מה יהיה הכיוון הכללי של הדף (מימין לשמאל או הפוך)? מה יהיה הלוגו? איך יראו התפריטים? ישנן ערכות עיצוב שמתאימות למסכי מחשב ויש כאלו שמתאימות במיוחד לצגים של טלפונים סלולריים. ערכת עיצוב מאפשרת לשלוט במראה ובתחושה של האתר בגלל שהיא מרכזת את קבצי ה-php, ה-css וה-JavaScript שאחראים למראה. 

הצורך בערכת עיצוב נובע מהרעיון שצריך להפריד מראה מתפקוד כך ששינוי המראה לא יפגע בתפקוד. בהתאם לכך, באתרי דרופל, המראה נקבע על ידי ערכת עיצוב והתפקוד על ידי הליבה ורכיבי התוכנה, שמעבדים את המידע לפני הצגתו. משמעות ההפרדה בין עיצוב לתפקוד היא שניתן לשנות את מראה האתר בקלות, בלי לפגוע בתפקוד האתר, וכל מה שצריך זה להחליף את ערכת הנושא.

ערכות עיצוב מתחלקות באופן ברור בין ערכות נושא מוכנות וכאלו שנבנות לפי דרישה (custom). בדרופל יש מאות ערכות עיצוב. הפופולריות ביותר, שגם מתאימות לעברית, הן Zen,Fusion, AT שניתנות להתאמה מקסימלית לדרישות הלקוח. ערכות שנבנות לפי דרישה הן יקרות יותר בגלל הזמן והמומחיות שצריך להשקיע בפיתוחן.

הוסף תגובה חדשה

 

= 6 + 3