מדריך דרופל- עדכון רכיב

מחבר:
בתאריך:

התקנות של דרופל 6 ודרופל 7 מיידעות את מנהל האתר על הצורך לעדכן רכיבים באתר. במדריך הנוכחי נסביר את הדרך המומלצת לעדכון הרכיבים באתר דרופל.

 

1. את ההודעות על הצורך בעדכון אחד הרכיבים נראה אם נלך מתפריט המנהלן> הגדרות אתר> לפי רכיב. במידה ויש צורך בעדכון הרכיבים או העצובים תופיע הודעה על רקע אדום. 

ישנם עדכוני אבטחה עבור אחד או יותר מהמודולים או העיצובים שלך. להבטחת האבטחה של השרת שלך, רצוי שתתעדכן מידית! ראה דף עדכונים זמינים לפרטים נוספים.

 

2. בתוך ההודעה, נלחץ על קישור עדכונים זמינים, מה שיוביל אותנו לרשימת הרכיבים שדרוש להם עדכון. 

 

3. בשלב זה נגבה את האתר, ונעביר אותו למצב לא מקוון. מתפריט המנהלן: הגדרות אתר> לפי רכיב, ואז תחת System נלך לתחזוקת האתר, ונעביר את האתר למצב לא מקוון.

כמובן, שפעולה מהסוג הזה תעשה בזמנים שבהם התעבורה באתר נמוכה.

 

4. נחזור לרשימת העדכונים הזמינים מסעיף 2, ונלחץ על הורדה לצד אותם רכיבים שאנחנו רוצים לעדכן. פעולה זו תוריד לשולחן העבודה (או לאיזו תיקייה שנבחר) את הגרסה המכווצת של הרכיב שאנחנו מעוניינים לעדכן. 

 

5. כדי להסיר את התיקייה הלא מעודכנת של הרכיב, נלך לתיקיית השורש באתר, ונמצא את התיקייה שבתוכה נמצאים הרכיבים. לדוגמה, sites/all/modules. את התיקייה הלא  מעודכנת של הרכיב נוציא מחוץ לתיקיית sites/all/modules (ווינדווס- Ctrl+X), ונעביר אותה לשולחן העבודה (ווינדווס- Ctrl+V). על שולחן העבודה נוסיף לשם התיקייה את השם old. המטרה של הסעיף הזה היא לשמור את הרכיב הלא מעודכן למקרה שהרכיב החדש לא יעבוד.

 

6. כדי לחלץ את הקבצים של הרכיב המעודכן נשתמש ב-7z או בתוכנה מקבילה. את 7z ניתן להוריד מכאן. בסוף החילוץ נקבל את תיקיית הרכיב המעודכן.

 

7. את תיקיית הרכיב המעודכן נעביר לתוך תיקיית השורש לתיקייה sites/all/modules. נוודא שהרכיב עדיין מותקן. לשם כך נלך מתפריט המנהלן: בניית אתר> רכיבים> רשימה, ונוודא שלצד הרכיב שעדכנו עדיין מופיע וי.

 

8. נוודא שאכן עדכנו את הרכיב. מתפריט המנהלן> הגדרות אתרלפי רכיב.

 

9. נחזיר את האתר למצב מקוון. מתפריט המנהלן: הגדרות אתרלפי רכיב,  ואז תחת System נלך לתחזוקת האתר, ונעביר את האתר למצב מקוון.

הוסף תגובה חדשה

 

= 8 + 7