תחי ישראל - אין לנו ארץ אחרת

תחי ישראל -אין לנו ארץ אחרת

מה זה PHP?

מחבר:
בתאריך:

 

רוצים לבנות אתר אינטרנט מודרני? מעוניינים להוסיף איזו פונקציונליות חשובה דוגמת פרסום תכנים, רישום משתמשים,או שמירת נתונים במסד נתונים? רוצים לשלוח מיילים? מעוניינים לחבר את האתר למערכת תשלומים? אם עניתם כן לפחות על אחת השאלות, אז כדאי שתכירו את PHP, שפת התכנות שבה כתובים למעלה מ-80% מאתרי האינטרנט בעולם.

PHP היא שפת סקריפט וגם שפת תכנות, מה שהופך אותה לשפה מאוד גמישה. מפני שלפרויקטים פשוטים אפשר להשתמש בה כשפת סקריפט, ולפרויקטים מורכבים יותר כשפה מונחית עצמים.

 

PHP רצה על צד השרת

PHP רצה על צד השרת, שהוא המחשב שבתוכו מאוחסנים דפי האינטרנט של האתר. הגולש יושב מול המחשב, ושולח בקשה לדף האינטרנט החביב עליו דרך הדפדפן, ורשת האינטרנט מנתבת את הבקשה לשרת. הדף המבוקש כולל קובץ או קבצים שמחזיקים את התוכן הקבוע בדף כדוגמת הלוגו, התפריט, והפוטר, ובנוסף תוכן שמעודכן באופן דינמי על ידי PHP, בהתאם לתוכן שמבקש הגולש. התוכן הדינמי מאוחסן בבסיס הנתונים, והוא נשלף לפי הצורך על ידי PHP, שמתפקד כמוח מאחורי כל העניין.

 

מה אפשר לעשות עם PHP?

ל-PHP שימושים רבים, וביניהם:

  • רשתות חברתיות דוגמת פייסבוק
  • אתרים מובילים דוגמת ויקיפדיה
  • חנויות מקוונות שמוכרות באינטרנט
  • שליחת מיילים לרשימות תפוצה
  • בלוגים אישיים
  • ועוד

 

כיצד להתקין PHP?

במדריך הבא תוכלו לקרוא על התקנת PHP על המחשב האישי.

 

היכן ללמוד PHP?

ברשת טק ניתן ללמוד את שפת ה-PHP בחינם באמצעות שפע של מדריכים שמסבירים את הנושא באופן פשוט וקל לקריאה. חלק מהמדריכים כוללים סרטונים שמטרתם לחזק את הבנת הנושאים הנלמדים.

 

לכל מדריכי ה-PHP

 

 

אהבתם? לא אהבתם? דרגו!

0 הצבעות, ממוצע 0 מתוך 5 כוכבים

 

 

המדריכים באתר עוסקים בנושאי תכנות ופיתוח אישי. הקוד שמוצג משמש להדגמה ולצרכי לימוד. התוכן והקוד המוצגים באתר נבדקו בקפידה ונמצאו תקינים. אבל ייתכן ששימוש במערכות שונות, דוגמת דפדפן או מערכת הפעלה שונה ולאור השינויים הטכנולוגיים התכופים בעולם שבו אנו חיים יגרום לתוצאות שונות מהמצופה. בכל מקרה, אין בעל האתר נושא באחריות לכל שיבוש או שימוש לא אחראי בתכנים הלימודיים באתר.

למרות האמור לעיל, ומתוך רצון טוב, אם נתקלת בקשיים ביישום הקוד באתר מפאת מה שנראה לך כשגיאה או כחוסר עקביות נא להשאיר תגובה עם פירוט הבעיה באזור התגובות בתחתית המדריכים. זה יכול לעזור למשתמשים אחרים שנתקלו באותה בעיה ואם אני רואה שהבעיה עקרונית אני עשוי לערוך התאמה במדריך או להסיר אותו כדי להימנע מהטעיית הציבור.

שימו לב! הסקריפטים במדריכים מיועדים למטרות לימוד בלבד. כשאתם עובדים על הפרויקטים שלכם אתם צריכים להשתמש בספריות וסביבות פיתוח מוכחות, מהירות ובטוחות.

המשתמש באתר צריך להיות מודע לכך שאם וכאשר הוא מפתח קוד בשביל פרויקט הוא חייב לשים לב ולהשתמש בסביבת הפיתוח המתאימה ביותר, הבטוחה ביותר, היעילה ביותר וכמובן שהוא צריך לבדוק את הקוד בהיבטים של יעילות ואבטחה. מי אמר שלהיות מפתח זו עבודה קלה ?

השימוש שלך באתר מהווה ראייה להסכמתך עם הכללים והתקנות שנוסחו בהסכם תנאי השימוש.

הוסף תגובה חדשה

 

 

ענה על השאלה הפשוטה הבאה כתנאי להוספת תגובה:

דג למים הוא כמו ציפור ל...?

 

תמונת המגיב

שחר בתאריך: 11.04.2016

עכשיו הבנתי.תודה רבה.

תמונת המגיב

יוסי בן הרוש בתאריך: 11.04.2016

בכיף.

תמונת המגיב

שמואל בתאריך: 03.04.2023

אחלה מדריכים ! תגיד יש אפשרות להוריד את המדריכים כקבצי PDF

תמונת המגיב

יוסי בן הרוש בתאריך: 06.04.2023

אפשר להדפיס מכל דפדפן. בכרום תלחץ על השלוש נקודות בסרגל העליון ותבחר באפשרות Print או הדפסה