מה זה PHP?

מחבר:
בתאריך:

 

רוצים לבנות אתר אינטרנט מודרני? מעוניינים להוסיף איזו פונקציונליות חשובה דוגמת פרסום תכנים, רישום משתמשים,או שמירת נתונים במסד נתונים? רוצים לשלוח מיילים? מעוניינים לחבר את האתר למערכת תשלומים? אם עניתם כן לפחות על אחת השאלות, אז כדאי שתכירו את PHP, שפת התכנות שבה כתובים למעלה מ-80% מאתרי האינטרנט בעולם.

PHP היא שפת סקריפט וגם שפת תכנות, מה שהופך אותה לשפה מאוד גמישה. מפני שלפרויקטים פשוטים אפשר להשתמש בה כשפת סקריפט, ולפרויקטים מורכבים יותר כשפה מונחית עצמים.

 

PHP רצה על צד השרת

PHP רצה על צד השרת, שהוא המחשב שבתוכו מאוחסנים דפי האינטרנט של האתר. הגולש יושב מול המחשב, ושולח בקשה לדף האינטרנט החביב עליו דרך הדפדפן, ורשת האינטרנט מנתבת את הבקשה לשרת. הדף המבוקש כולל קובץ או קבצים שמחזיקים את התוכן הקבוע בדף כדוגמת הלוגו, התפריט, והפוטר, ובנוסף תוכן שמעודכן באופן דינמי על ידי PHP, בהתאם לתוכן שמבקש הגולש. התוכן הדינמי מאוחסן בבסיס הנתונים, והוא נשלף לפי הצורך על ידי PHP, שמתפקד כמוח מאחורי כל העניין.

 

מה אפשר לעשות עם PHP?

ל-PHP שימושים רבים, וביניהם:

  • רשתות חברתיות דוגמת פייסבוק
  • אתרים מובילים דוגמת ויקיפדיה
  • חנויות מקוונות שמוכרות באינטרנט
  • שליחת מיילים לרשימות תפוצה
  • בלוגים אישיים
  • ועוד

 

כיצד להתקין PHP?

במדריך הבא תוכלו לקרוא על התקנת PHP על המחשב האישי.

 

היכן ללמוד PHP?

ברשת טק ניתן ללמוד את שפת ה-PHP בחינם באמצעות שפע של מדריכים שמסבירים את הנושא באופן פשוט וקל לקריאה. חלק מהמדריכים כוללים סרטונים שמטרתם לחזק את הבנת הנושאים הנלמדים.

 

לכל מדריכי ה-PHP

 

 

אהבתם? לא אהבתם? דרגו!

0 הצבעות, ממוצע 0 מתוך 5 כוכבים

 

 

הוסף תגובה חדשה

 

= 4 + 4

תמונת המגיב

שחר בתאריך: 11.04.2016

עכשיו הבנתי.תודה רבה.

תמונת המגיב

יוסי בן הרוש בתאריך: 11.04.2016

בכיף.