תחי ישראל - אין לנו ארץ אחרת

תחי ישראל -אין לנו ארץ אחרת

כיצד נשבץ מפת גוגל באתר?

 

מחבר:
בתאריך:

מפות גוגל (Google maps) הוא אחד השירותים הטובים ביותר שמציעה רשת האינטרנט בחינם לכל מי שרוצה לשבץ מפה מדויקת באתר שלו. לדוגמה, המפה הבאה שמנחה לאזור רחובות.


הצג מפה גדולה יותר

 

היתרונות של מפות גוגל

פשוט מאוד להטמיע את מפות גוגל באתר. כל מה שצריך זה להעתיק את הקוד, ולצרף לקובץ ה-html של הדף.

בנוסף, מפת גוגל היא שימושית במיוחד מפני שמפת גוגל היא מפה דינמית ולא סטטית, ולכן היא מלאה באפשרויות שונות. לדוגמה, ניתן לבחון דרכי הגעה מכיוונים שונים על ידי הנעת המפה לצדדים ולמעלה או למטה. או, שניתן לשנות את המרחק מהתצוגה על ידי שימוש בזום, ואפשר גם למצוא מסלולים שונים להולכי הרגל ולנוסעים הרכב. ומה שיפה שהשימוש במפת גוגל הוא פשוט ואינטואיטיבי.

 

הטמעת מפת גוגל באתר

נגלוש לאתר מפות גוגל, ונחפש את האזור שאנחנו מעוניינים במפה שלו באמצעות תיבת החיפוש של גוגל שבראש הדף (ראה תמונה מצורפת). לדוגמה: תל אביב או רחוב אבן-גבירול 56 בתל-אביב.

כדי לקבל קוד להטמעה באתר, נלחץ על "קישור להטמעה" (סמל השרשרת בתמונה), ומהחלונית שנפתחת נעתיק את קוד HTML להטבעה (הקוד השני בחלונית שנפתחה).

שיבוץ מפת גוגל באתר אינטרנט מראה כללי

הקוד הוא ארוך, ולכן נעתיק אותו באמצעות CTRL+A (בחר הכול), ואז CTRL+C (כדי להעתיק). הקוד עשוי להראות משהו כזה, ובמציאות הוא בדרך כלל יותר ארוך (קיצרתי בשביל ההצגה):

<iframe width="425" height="350" frameborder="0" scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0" src="//maps.google.com/?ie=UTF8&hq=&hnear=%D7%A8%D7%97%D7%95%&ll=31.947647,34.880047& spn=0.128909,0.246677&t=m&z=13&vpsrc=6&output=embed"></iframe><br /><small><a href="//maps.google.com/?ie=UTF8&hq=&hnear=%D7%A8%D7%97%D7%95%D7%91%D7%&ll=31.9,34.8; spn=0.128909,0.246677&t=m&z=13&vpsrc=6&source=embed" style="color:#0000FF;text-align:left">הצג מפה גדולה יותר</a></small>

את הקוד הזה נשבץ בין אלמנטים של div, שמגדיר אזור בדף אינטרנט. לדוגמה:

<div>
קוד מפות גוגל לכאן...
</div>

וזהו, הצלחנו לשבץ מפת גוגל באתר.

 

התאמות נוספות למשקיענים במיוחד

במפה עצמה ניתן לבחור בין סוגים של מפות, ובכלל כך: מפה רגילה, תצלומים ופני השטח. אפשר לשנות את הזום על ידי ממשק גרירה פשוט שמופיע בצידה השמאלי העליון של המפה. ונוכל לקבוע מסלול נסיעה, אם נבחר באופציה "מסלול נסיעה" מצידה הימני של המפה. כשקובעים את מסלול הנסיעה, אפשר לבחור במסלול הליכה או נסיעה ברכב.

תחת הקוד להטבעה באתר מופיע קישור שעליו כתוב:

בצע התאמה אישית והצג תצוגה מוקדמת של מפות מוטבעות

 ואם נלחץ עליו נוכל לבחור איך לשנות את מראה המפה באתר. ניתן לבחור בין מפות בארבעה גדלים: קטן, בינוני, גדול או מותאם אישית, וכמובן שבסוף תהליך ההתאמה נעתיק את הקוד מתחתית החלון שנפתח.

 

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך:

תיאום תיבת הדוא"ל באתר עם gmail

SEO CHECKLIST - ודאו שהאתר שלכם מוכן לקידום

מדריך CSS המקיף בשפה העברית

 

 

אהבתם? לא אהבתם? דרגו!

0 הצבעות, ממוצע 0 מתוך 5 כוכבים

 

 

המדריכים באתר עוסקים בנושאי תכנות ופיתוח אישי. הקוד שמוצג משמש להדגמה ולצרכי לימוד. התוכן והקוד המוצגים באתר נבדקו בקפידה ונמצאו תקינים. אבל ייתכן ששימוש במערכות שונות, דוגמת דפדפן או מערכת הפעלה שונה ולאור השינויים הטכנולוגיים התכופים בעולם שבו אנו חיים יגרום לתוצאות שונות מהמצופה. בכל מקרה, אין בעל האתר נושא באחריות לכל שיבוש או שימוש לא אחראי בתכנים הלימודיים באתר.

למרות האמור לעיל, ומתוך רצון טוב, אם נתקלת בקשיים ביישום הקוד באתר מפאת מה שנראה לך כשגיאה או כחוסר עקביות נא להשאיר תגובה עם פירוט הבעיה באזור התגובות בתחתית המדריכים. זה יכול לעזור למשתמשים אחרים שנתקלו באותה בעיה ואם אני רואה שהבעיה עקרונית אני עשוי לערוך התאמה במדריך או להסיר אותו כדי להימנע מהטעיית הציבור.

שימו לב! הסקריפטים במדריכים מיועדים למטרות לימוד בלבד. כשאתם עובדים על הפרויקטים שלכם אתם צריכים להשתמש בספריות וסביבות פיתוח מוכחות, מהירות ובטוחות.

המשתמש באתר צריך להיות מודע לכך שאם וכאשר הוא מפתח קוד בשביל פרויקט הוא חייב לשים לב ולהשתמש בסביבת הפיתוח המתאימה ביותר, הבטוחה ביותר, היעילה ביותר וכמובן שהוא צריך לבדוק את הקוד בהיבטים של יעילות ואבטחה. מי אמר שלהיות מפתח זו עבודה קלה ?

השימוש שלך באתר מהווה ראייה להסכמתך עם הכללים והתקנות שנוסחו בהסכם תנאי השימוש.

הוסף תגובה חדשה

 

 

ענה על השאלה הפשוטה הבאה כתנאי להוספת תגובה:

מתי הוקמה המדינה?

 

תמונת המגיב

אלעד בתאריך: 11.05.2014

לייק

תמונת המגיב

רבקה בתאריך: 16.02.2015

קצר ברור ועובד!

תמונת המגיב

אברי בתאריך: 11.04.2015

תודה על ההסבר, אני מכיר את הדרך הזו. מדוע המלל במפה מופיע באנגלית ולא בעברית? את קוד ההטמעה ביצעתי ממפת גוגל בעברית. תודה על תשובתך

תמונת המגיב

יעקוב מילמן בתאריך: 20.05.2020

תודה רבה מאוד עזרתם!!