מדריך דרופל- הצגת מספר מילונים טקסונומיים

מחבר:
בתאריך:

כשנציג סוג תוכן שלו יותר ממילון טקסונומי אחד, נראה שכל הסיווגים מהמילונים השונים מקובצים ביחד תחת כותרת כללית דוגמת Tags. ניתן לפתור את הבעיה באופן פשוט באמצעות הרכיב Term display, שמסדר את המינוחים של כל מילון בשורה נפרדת, עם כותרת המילון . לדוגמה, באתר עם שני מילונים אחד לפרות ואחד לירקות.

במקום ברירת המחדל:

Tags: אגס, אננס, תפוח, קיווי, גזר, מלפפון, תפוח-אדמה

הודות לTerm display נראה את הסיווגים מופרדים לפי מילון:

פרות: אגס, אננס, תפוח, קיווי

ירקות: גזר, מלפפון, תפוח-אדמה, קישוא

 

איך נוריד ונפעיל את הרכיב term display?

1. נוריד את הרכיב Term display, ונפעיל אותו. מתפריט המנהלן: בניית אתר> רכיבים. על האופן הנכון להורדת רכיבים אפשר לקרוא כאן.

2. ניצור אוצר מילים טקסונומי באופן הרגיל. מתפריט המנהלן: ניהול תוכן> סיווגים> הוספת מילון. כיסיתי את הנושא ביתר פירוט במדריך קודם.

3. כדי לערוך את המילון נכנס מתפריט המנהלן: ניהול תוכן> סיווגים> רשימה, ונערוך את המילון שמעניין אותנו.

4. נגלול כלפי מטה ונראה תיבה שכותרתה Display options. בחלונית Display style  נבחר את האפשרות הרצויה לנו. התצוגה הדיפולטית היא Custom (Defaults to comma seperated). נגדיר את סוג התוכן שאוצר המילים ישתייך אליו. ונשמור.

5. נערוך את אחד מפריטי התוכן, נוסיף לו את המילונים, ונשמור.

6. נראה שקיבלנו את הסגנון שרצינו בדף התצוגה של פריט התוכן.

7. בעיה אפשרית היא שהכותרת Tags עדיין תישאר במקומה. בבעיה זו ניתן לטפל באמצעות שינוי קובץ ה-TPL, שמייצר את המחרוזת.  

 

לסיום

במדריך זה ראינו איך ניתן להשתמש ברכיב Term display כדי להפוך את הצגת הטקסונומיה באתר לידידותית יותר. ניתן להגיע לתוצאה דומה אם משתמשים ברכיב Content taxonomy, שמייצר שדות CCK. הבעיה העיקרית בהכנסת הטקסונומיה לשדה CCK היא שהשינוי אינו קוסמטי אלא מהותי. כתוצאה מהשינוי, יהיה קשה אחר-כך להשתמש ברכיבים מבוקשים כדוגמת Tagadelic, שמייצר ענן תגיות (למדריך Tagadelic באתר). 

הוסף תגובה חדשה

 

= 8 + 9