מדריך CSS3 - מבוא

מחבר:
בתאריך:

CSS שולט במראה האתר. באמצעות CSS אפשר לשנות את הצבעים, הגופנים והדרך שהאלמנטים מסודרים בדף. CSS מאפשר הפרדה בין תוכן ובין עיצוב, ומאפשר גמישות רבה במראה האתר. CSS התפתח בהדרגה מסטנדרט CSS1 לסטנדרט CSS2, שמשמש כמעט את כל הדפדפנים בימינו, ולאט-לאט מתחיל לתפוס את מקומו סטנדרט CSS3. בעוד CSS2 נתמך על ידי כל הדפדפנים העיקריים, CSS3 נתמך בעיקר על ידי Chrome, פחות מזה על ידי Firefox, וכמעט ולא על ידי IE.

הסמל של CSS3

 

למה כדאי ללמוד CSS3?

אומנם CSS3 הוא נמצא בתהליכי פיתוח, אבל כבר עכשיו ברור שמדובר בסטנדרט שיכניס מהפיכה לתחום, ויאפשר יותר גמישות, שכל וקלות לעיצוב. לכן, עדיף ללמוד את הנושא כמה שיותר מהר. לדוגמה, ייצור תיבות עם פינות מעוגלות שהיה תהליך מייגע עם CSS2 נעשה פשוט ביותר עם CSS3 ולא צריך לדעת JS בשביל אנימציות Roll-over.

 

מהם השינויים העיקריים מ-CSS2 ל-CSS3

  • CSS3 מציע הרבה יותר סלקטורים ופסאודו-אלמנטים.
  • טיפול פשוט יותר בעמודות מרובות, בלי צורך בהצפת אלמנטים.
  • גמישות רבה בשינוי גודל תיבה לפי הצורך.
  • הוספת אלמנטים ויזואליים מתקדמים לאתר ללא צורך בפוטושופ: בכלל כך, הוספת צל לתיבות ולטקסט, פינות מעוגלות לתיבות, אפקטים של שקיפות ומעברי צבע. 
  • אפשרות לאנימציה ו-Roll-over ללא צורך ב-JavaScript.
  • תכונות רקע חדשות ומתקדמות.
  • ואפילו עיצוב אתר רספונסיבי עם תצוגה מותאמת לרוחב המסך.

 

איך אפשר ללמוד CSS3?

יש ברשת הרבה מאוד חומר חופשי בנושא, רובו באנגלית. אפשרות מעניינת במיוחד בהקשר זה היא השימוש באתר נפלא css3generator.com, שמציע ללמוד את תכונות השפה על ידי התנסות. למי שצריך גם קצת יותר רקע אני עומד לפרסם בשבועות הקרובים מספר מדריכים שיכסו את היכולות העיקריות של CSS3. במדריך הבא, נלמד על הסלקטורים החשובים ביותר שנוספו ל-CSS3.

 

 

 

אהבתם? לא אהבתם? דרגו!

0 הצבעות, ממוצע 0 מתוך 5 כוכבים

 

 

הוסף תגובה חדשה

 

= 8 + 3

תמונת המגיב

רגינה בתאריך: 18.02.2015

ואווו איזה אתר ענקקק. אני לומדת בניית אתרים והלכתי קצת לאיבוד שם ורציתי להגיד שהאתר שלכם פשוט נכס. רציתי לדעת אם יש לכם גם מדריך ל-HTML או אפליקציות שונות שאפשר להיעזר בהם. אשמח לקבל לינקים או מידע כל שהו?