תחי ישראל - אין לנו ארץ אחרת

תחי ישראל -אין לנו ארץ אחרת

מה ההבדל בין האינטרנט לרשת האינטרנט?

מחבר:
בתאריך:

המונחים WWW (World Wide Web) "הרשת" וה-"אינטרנט" הם מושגים קשורים אך נבדלים.

World wide web is a separate yet dependent on the internet

 

האינטרנט

האינטרנט הוא רשת גלובלית עצומה של רשתות מחשבים מקושרות המאפשרת תקשורת וחליפין של נתונים בין מיליארדי מכשירים ברחבי העולם. הקמתו החלה עוד שנות ה-60 של המאה ה-20 על ידי המדענים Leonard Kleinrock, Bob Kahn ואחרים. הרעיון המקורי היה ליצור רשת מבוזרת שיכולה לעבוד גם אם חלקה יוצא מפעולה, כמו במקרה של מתקפת גרעינית, ועדיין לתפקד בצורה יעילה.

ב-1969 סוכנות המחקר של מחלקת ההגנה של ארצות הברית, DARPA, מימנה את פיתוח ה-ARPANET, שלימים תתגלגל להיות האינטרנט המודרני. רשת זו השתמשה בפרוטוקול התקשורת TCP/IP, שפותח על ידי Vinton Cerf ובוב קאהן בשנות ה-70. פרוטוקול TCP/IP נותר הבסיס לארכיטקטורת האינטרנט עד ימינו.

 

הרשת WWW (World Wide Web)

הרשת הגלובלית העולמית WWW, המכונה בעברית "רשת", היא מערכת מידע הפועלת על גבי האינטרנט. הרשת מאפשרת למשתמשים לגשת ולנווט בין דפי אינטרנט המקושרים בינם לבין עצמם באמצעות קישורים. האינטרנט הומצא על ידי מדען המחשב הבריטי טים בארנרס-לי ב-1989 בזמן שעבד ב-CERN (המכון האירופי למחקר גרעיני) במטרה לאפשר לחוקרים לשתף בקלות ולגשת למידע ברשת הבינלאומית של הארגון.

ברנרס-לי פיתח שלוש טכנולוגיות שהניחו את היסודות לפעולת הרשת:

  1. HTML - שפה המאפשרת יצירת דפי אינטרנט.

  2. HTTP (פרוטוקול היפר-טקסט): פרוטוקול המאפשר העברת נתונים (למשל, דפי אינטרנט) בין שרתים עליהם מאוחסנים אתרי האינטרנט לדפדפן של הגולשים.

  3. URL (כתובת משאב אוניברסלית): מערכת לזיהוי משאבים דוגמת שרתים ומשתמשים באמצעות כתובות ייחודיות וקריאות.

 

ציר הזמן

  • 1969: נשלחה ההודעה הראשונה באמצעות האינטרנט בין שני מחשבים מרוחקים. ההודעה שנשלחה הייתה "LOGIN" אבל הרשת קרסה ועל כן הצד המקבל קיבל את 2 האותיות הראשונות בלבד "LO".
  • שנות ה-70: פיתוח פרוקטוקול TCP/IP.
  • 1989: טים בארנרס-לי הציע את מושג ה-WWW ויצר את הטכנולוגיות הדרושות להעברת המידע.
  • 1991: האתר הראשון, info.cern.ch, עלה לאוויר, והדגים את יכולות האינטרנט. האתר עדיין פעיל בימינו.
  • 1993: האינטרנט צבר תאוצה משמעותית עם יציאת Mosaic, דפדפן האינטרנט הפופולרי הראשון שפותח על ידי מארק אנדרסן וצוותו, מה שהפך את האינטרנט לנגיש לקהל רחב יותר.

לסיכום

האינטרנט הוא רשת גלובלית של מחשבים מקושרים. זוהי רשת פיזית המאפשרת למחשבים לתקשר זה עם זה. האינטרנט משתמש בפרוטוקולים, כגון TCP/IP, כדי לאפשר לנתונים להגיע ליעדים.

הרשת (WWW) היא מערכת מידע הפועלת על גבי האינטרנט. היא מאפשרת למשתמשים לגשת ולנווט בדפי אינטרנט באמצעות דפדפנים. אתרי אינטרנט מאוחסנים בשרתים ומזוהים באמצעות כתובות URL (Uniform Resource Locators).

 

מדריכים נוספים בסדרה על כישורי מחשב שעשויים לעניין אותך

כיצד עובדת רשת האינטרנט?

מה זה TCP/IP?

מה זה REST API?

 

לכל המדריכים בסדרת כישורי מחשב באתר רשתטק

 

אהבתם? לא אהבתם? דרגו!

0 הצבעות, ממוצע 0 מתוך 5 כוכבים

 

 

המדריכים באתר עוסקים בנושאי תכנות ופיתוח אישי. הקוד שמוצג משמש להדגמה ולצרכי לימוד. התוכן והקוד המוצגים באתר נבדקו בקפידה ונמצאו תקינים. אבל ייתכן ששימוש במערכות שונות, דוגמת דפדפן או מערכת הפעלה שונה ולאור השינויים הטכנולוגיים התכופים בעולם שבו אנו חיים יגרום לתוצאות שונות מהמצופה. בכל מקרה, אין בעל האתר נושא באחריות לכל שיבוש או שימוש לא אחראי בתכנים הלימודיים באתר.

למרות האמור לעיל, ומתוך רצון טוב, אם נתקלת בקשיים ביישום הקוד באתר מפאת מה שנראה לך כשגיאה או כחוסר עקביות נא להשאיר תגובה עם פירוט הבעיה באזור התגובות בתחתית המדריכים. זה יכול לעזור למשתמשים אחרים שנתקלו באותה בעיה ואם אני רואה שהבעיה עקרונית אני עשוי לערוך התאמה במדריך או להסיר אותו כדי להימנע מהטעיית הציבור.

שימו לב! הסקריפטים במדריכים מיועדים למטרות לימוד בלבד. כשאתם עובדים על הפרויקטים שלכם אתם צריכים להשתמש בספריות וסביבות פיתוח מוכחות, מהירות ובטוחות.

המשתמש באתר צריך להיות מודע לכך שאם וכאשר הוא מפתח קוד בשביל פרויקט הוא חייב לשים לב ולהשתמש בסביבת הפיתוח המתאימה ביותר, הבטוחה ביותר, היעילה ביותר וכמובן שהוא צריך לבדוק את הקוד בהיבטים של יעילות ואבטחה. מי אמר שלהיות מפתח זו עבודה קלה ?

השימוש שלך באתר מהווה ראייה להסכמתך עם הכללים והתקנות שנוסחו בהסכם תנאי השימוש.

הוסף תגובה חדשה

 

 

ענה על השאלה הפשוטה הבאה כתנאי להוספת תגובה:

מהם שלוש רשויות השלטון בישראל?