תחי ישראל - אין לנו ארץ אחרת

תחי ישראל -אין לנו ארץ אחרת

מה ההבדל בין TCP/IP ל-HTTP?

 

מחבר:
בתאריך:

HTTP ו-TCP/IP הם שניהם פרוטוקולים המשמשים בתקשורת אינטרנט, אך הם משרתים מטרות שונות ופועלים ברמות שונות של ארכיטקטורת הרשת.

TCP/IP קיצור של internet protocol suite היא חבילת פרוטוקולים המגדירה את הכללים והסטנדרטים הבסיסיים הדרושים לצורך העברת נתונים דרך האינטרנט. זהו פרוטוקול ברמה נמוכה שפועל להסדרת תעבורת הרשת בין מכשירי הקצה. TCP/IP מבטיח שהנתונים מועברים בצורה מהימנה ותקינה, גם אם יש שגיאות או עיכובים ברשת. (לקריאה נוספת על פרוטוקול TCP/IP)

HTTP (Hypertext Transfer Protocol) הוא פרוטוקול ברמה גבוהה יותר הפועל בשכבת היישום של תעבורת הרשת. הוא תוכנן במיוחד לאחזור והחלפת מידע באינטרנט. HTTP מגדיר את הפורמט של הודעות המוחלפות בין שרתי אינטרנט ודפדפני אינטרנט, כגון בקשות לדפי אינטרנט או תמונות. הוא גם מגדיר את המתודות להעברת נתונים, כגון GET ו-POST.

TCP/IP הוא כמו הצנרת שמאפשרת למים לזרום דרך צינורות בבית, בעוד ש-HTTP הוא כמו הברזים וראשי המקלחת שמאפשרים לאנשים להשתמש במים. TCP/IP הוא הבסיס לתקשורת אינטרנטית, בעוד ש-HTTP הוא הפרוטוקול הספציפי המגדיר את האופן שבו אנו מתקשרים עם שרתי אינטרנט כדי לצפות בדפי אינטרנט ובמשאבים מקוונים אחרים.

להלן טבלה המסכמת את ההבדלים העיקריים בין HTTP ל-TCP/IP:

סעיף השוואה HTTP TCP/IP
רמה ברמת האפליקציה ברמת התעבורה
מטרה טעינת המידע בדפדפן הכוונת ובקרת המידע בדרכו אל מחשב היעד
פורמט טקטסט רגיל פקטות של מידע
פעולות עיקריות GET, POST, PUT, DELETE Connection establishment, data transfer, connection termination

   

גם זה יעניין אותך

מה זה TCP/IP?

מה זה REST API?

האם האינטרנט ורשת האינטרנט זה אותו הדבר?

   

לכל המדריכים בסדרת כישורי מחשב באתר רשתטק

 

 

אהבתם? לא אהבתם? דרגו!

0 הצבעות, ממוצע 0 מתוך 5 כוכבים

 

 

המדריכים באתר עוסקים בנושאי תכנות ופיתוח אישי. הקוד שמוצג משמש להדגמה ולצרכי לימוד. התוכן והקוד המוצגים באתר נבדקו בקפידה ונמצאו תקינים. אבל ייתכן ששימוש במערכות שונות, דוגמת דפדפן או מערכת הפעלה שונה ולאור השינויים הטכנולוגיים התכופים בעולם שבו אנו חיים יגרום לתוצאות שונות מהמצופה. בכל מקרה, אין בעל האתר נושא באחריות לכל שיבוש או שימוש לא אחראי בתכנים הלימודיים באתר.

למרות האמור לעיל, ומתוך רצון טוב, אם נתקלת בקשיים ביישום הקוד באתר מפאת מה שנראה לך כשגיאה או כחוסר עקביות נא להשאיר תגובה עם פירוט הבעיה באזור התגובות בתחתית המדריכים. זה יכול לעזור למשתמשים אחרים שנתקלו באותה בעיה ואם אני רואה שהבעיה עקרונית אני עשוי לערוך התאמה במדריך או להסיר אותו כדי להימנע מהטעיית הציבור.

שימו לב! הסקריפטים במדריכים מיועדים למטרות לימוד בלבד. כשאתם עובדים על הפרויקטים שלכם אתם צריכים להשתמש בספריות וסביבות פיתוח מוכחות, מהירות ובטוחות.

המשתמש באתר צריך להיות מודע לכך שאם וכאשר הוא מפתח קוד בשביל פרויקט הוא חייב לשים לב ולהשתמש בסביבת הפיתוח המתאימה ביותר, הבטוחה ביותר, היעילה ביותר וכמובן שהוא צריך לבדוק את הקוד בהיבטים של יעילות ואבטחה. מי אמר שלהיות מפתח זו עבודה קלה ?

השימוש שלך באתר מהווה ראייה להסכמתך עם הכללים והתקנות שנוסחו בהסכם תנאי השימוש.

הוסף תגובה חדשה

 

 

ענה על השאלה הפשוטה הבאה כתנאי להוספת תגובה:

איך אומרים בעברית אינטרנט?