תחי ישראל - אין לנו ארץ אחרת

תחי ישראל -אין לנו ארץ אחרת

אפליקציות רשת מתקדמות - הטוב שבשני העולמות

אם אתה יזם או איש עסקים אתה ודאי מכיר את הדילמה. אתר אינטרנט או אפליקציה. אתר אינטרנט זמין לכל גולשי האינטרנט, אבל לא נראה מספיק טוב על ניידים. מצד שני, הסיכוי שמישהו יוריד ויתקין את האפליקציה שלך שואף לאפס.

האדם הממוצע מבלה מחצית מזמנו בנייד בשימוש באפליקציות. בדרך כלל אילו אותם אפליקציות, פייסבוק, וואטסאפ, ויתר ענקי האינטרנט מאמריקה. לכן, הסיכוי שיוריד את האפליקציה החדשה, הנוצצת והיקרה שלך שואף לאפס. למעשה, משתמשים מורידים בממוצע פחות מאפליקציה אחת בחודש. אז למה שזו תהיה דווקא האפליקציה שלך. במיוחד, כשההיצע בחנות האפליקציות מונה אלפי כותרים. מצד שני, הגולשים ברשת האינטרנט מגלים עשרות אתרים חדשים בחודש. כך שהסיכויים שהם יגלשו באתר שלך הם גבוהים הרבה יותר.

אז מה עדיף אתר אינטרנט או אפליקציה? מהיום כבר לא צריך לבחור כי שחקן חדש נכנס לשוק, והוא משנה את כללי המשחק. שמו בישראל אפליקציית רשת מתקדמת או בשמו הלועזי progressive web app או למה להסתבך בואו פשוט נקרא לו pwa. טכנולוגיה שמשלבת את היתרונות של אתר אינטרנט עם התכונות של אפליקציה כך שאתה לא צריך לבחור, ויכול ליהנות מהטוב שבשני העולמות.

progressive web apps, אפליקציות רשת מתקדמות, pwa

 

אבל מה היא בעצם אפליקציית רשת מתקדמת, pwa?

אפליקציות רשת מתקדמות (pwa) משתמשות בטכנולוגיות מתקדמות של רשת האינטרנט כדי להעניק לגולשים באתרים חוויית שימוש דומה לאפליקציות של ניידים. הקניית יכולות של אפליקציה לאתרי אינטרנט נותנת לנו את הטוב שבשני העולמות. מצד אחד, אתר אינטרנט שמנועי חיפוש יכולים לאנדקס, ולשלוח אליו גולשים מרחבי האינטרנט, ובנוסף ניתן לגלוש בהם מכל מכשיר, ממכשירים ניידים ועד למחשבים שולחניים. ומצד שני, התנהגות של אפליקציה. התנהגות שכוללת, מעבר חלק בין הדפים, תמיכה בגישה לתוכן גם כשהמכשיר אינו מחובר לאינטרנט, שליחת נוטיפקציות (התראות) למשתמשים גם כשהדפדפן אינו עובד, שימוש במצלמה וביכולות האיתור והמיקום של הדפדפן.

 

בואו נסקור את התכונות המעולות של אפליקציות הרשת המתקדמות

  • קודם כל, אפליקציית רשת היא אתר אינטרנט. מה שאומר שלכל דף יש כתובת, ומנועי חיפוש יכולים לשלוח את הגולשים אל האתר שלך מכל רחבי האינטרנט, ואתה יכול לשתול קישורים שמפנים לדפים שלך בתוך האתר ומחוץ לאתר.
  • רספונסיביות. האתר מתאים לכל הפלטפורמות. ממכשירי טלפון ניידים, דרך טבלטים ועד למחשבים שולחניים. חסל סדר אפליקציה נפרדת לאנדואיד ולאייפון ואתר אינטרנט למחשבים שולחניים ואחד אחר לניידים. אפליקציה אחת לכ-ו-ל-ם.
  • יכולות לעבוד גם בהעדר חיבור לאינטרנט או כשהתקשורת אינה טובה. כך מתאפשרת גלישה ממכשירים ניידים כשנוסעים ברכבת או במכונית והקליטה אינה רציפה. כך שבמקום לגרום ללקוח שלך לנטוש בכל פעם שהוא עובר מתחת לגשר, הוא יכול לצפות במידע שלך באופן רציף וחלק.
  • בטוחות הרבה יותר. כי כל האפליקציות מוגנות בטכנולוגיית https, שמונעת מהאקרים לצפות במידע, ומונעת התקפות שמחליפות את תוכן הדפים בטופס ששותל ההאקר במטרה לגנוב את פרטי לקוחות האתר שלכם. איזה מבוכה! במיוחד אם הטופס מיועד "לשתות" את פרטי כרטיס האשראי של מי שהתכוון לשלם לכם.
  • מגדילות את הסיכוי שגולש באתר יחזור אליו. הודות לשליחת נוטיפקציות רשת. קחו לדוגמה מצב שלקוח שלכם באתר מילא את עגלת הקניות שלו, אבל לא שילם עבורה. בהרבה מקרים, מדובר בעסקה אבודה. עכשיו תארו לכם שאתם יכולים לשלוח לו התראה שמזמינה אותו להשלים את הרכישה.
  • נותנות גישה לטכנולוגיות נוספות של הניידים. לדוגמה, איתור מיקומו של הלקוח באמצעות טכנולוגיית geo location ושימוש במצלמה של הנייד או של המחשב הביתי לצורך צילום תמונות בודדות או וידאו. כמו שאמרנו, ממש כמו אפליקציה.
  • ניתן להתקין אותם על מסך הבית של הניידים. אחרי ההתקנה לחיצה על האייקון של האתר בדף הבית פותחת את האתר עם מסך splash שמעניק לאתר שלכם תחושה של עדכניות ו"מגניבות".
  • ההתקנה הכי קלה בעולם. בניגוד לאפליקציות רגילות שהלקוח שלכם צריך למצוא בין אלפי כותרים בחנות האפליקציות ורק אז להתקין (אם יש לו מספיק מקום בזיכרון וגרסת האנדרואיד מתאימה, והחומרה אינה ישנה מדי, והאנטי וירוס לא מזהה כרוגלה, ובתנאי שתיתן לו גישה לפרטים האישיים שלך שכוללים את רשימת החברים וגישה לארנק האלקטרוני ומה לא…), התקנת אפליקציית הרשת היא חוויה פשוטה בהרבה. האתר שלכם מזהה גולש שמעוניין באתר, ומציע לו להתקין את אפליקציית הרשת שלכם. ואז כל מה שהלקוח שלכם צריך לעשות הוא ללחוץ על כפתור "אשר", וזמן קצר אחרי שהגולש מאשר, האפליקציה מותקנת על מסך הבית של המכשיר הנייד. קל, הכי קל.

 

נסכם, נוחות גישה ושימוש מכל הפלטפורמות, אבטחה מוגברת, יתרונות של אתר אינטרנט, וחוויית משתמש של אפליקציות. השלם עולה על סך חלקיו.

 

אם אתה מעוניין ללמוד כמה מההיבטים הטכניים בנושא של אפליקציות רשת מתקדמות pwa, אתה מוזמן לקרוא את המדריכים הבאים באתר רשתטק:

עובד שירות , service worker, שם צנוע לטכנולוגיה מדהימה

מדוע אתה חייב להעביר את אתר האינטרנט שלך ל-https?

מדריך אפליקציית web לצילום ושמירת תמונות

דברים שאת מוכרח לדעת כדי לעצב אתר רספונסיבי באמצעות CSS3

 

הוסף תגובה חדשה

 

 

ענה על השאלה הפשוטה הבאה כתנאי להוספת תגובה:

איך קוראים בעברית לצ`ופצ`יק של הקומקום?

 

תמונת המגיב

רם מושלם בתאריך: 14.04.2019

אחלה מדריך! שאפו על המאמץ

תמונת המגיב

שגיב בתאריך: 03.03.2020

קודם כל שתדע שהמדריכים באתר שלך מדהימים ועזרו לי המון!\r\nישנו סיכוי שתכתוב גם מדריך ל-pwa?