מדריך דרופל- הוספת ענן תגיות לאתר

מחבר:
בתאריך:

 

יש דרך קצת מיושנת אבל מאוד אפקטיבית של הצגת הסיווגים הטקסונומיים באתר בצורה של ענן תגיות. הדרך הזו עשויה להועיל כשישנם מונחים רבים שרוצים להציג או כשרוצים להדגיש שהאתר עוסק בנושאים מסוימים יותר מאשר באחרים. אם נשווה להצגה בתפריט רגיל נראה שגם 60 מונחים יכולים להיכנס בקלות לענן, בעוד 60 קישורים בתפריט רגיל זה משהו שקשה אפילו לדמיין, ובנוסף ברור כמה תוכן מסתתר מאחורי כל מונח הודות לשימוש בגופנים גדולים יותר לתוכן נפוץ יותר באתר. מצד שני, צורת ההצגה הזו לא לוקחת בחשבון היררכיה בין המושגים. 

 

איך מוסיפים ענן תגיות לאתר דרופל?

1. המדריך מניח שיש ברשותנו אתר דרופל 6 עם מילון מונחים טקסונומי וכמה פריטי תוכן שכבר הוספנו אליהם את המונחים מהמילון. על הדרך להוסיף מילונים טקסונומיים ניתן לקרוא ב-הוספת תוויות לסוג תוכן.

2.  נוריד את הרכיב Tagadelic. על הדרך הבטוחה להוריד ולהתקין רכיבים כתבתי ב-כיצד לבחור להוריד ולמצוא מידע על רכיבים?.

3. נפעיל את הרכיבים: Tagadelic ואת רכיב הליבה Taxonomy. מתפריט המנהלן: בניית אתרים> רכיבים.

4. נתאים את הרכיב לצרכינו מתפריט המנהלן: הגדרות אתר> Tagadelic configuration.

5. האפשרויות הניתנות לשינוי הן:

• order - אופן הצגת התגיות והדרך לקבוע את משקלן . מומלץ לא לשנות את הגדרת ברירת המחדל שמשתמשת בכותרת הסיווגים ונותנת משקל רב יותר לסיווגים שהשימוש בהם רב יותר.

• Amount of tags- יכול להגיע עד 60 תגיות. צריך לקחת בחשבון את התועלת שבהצגת תגיות רבות לעומת התועלת שבהצגת התגיות שבהן האתר מתמחה.

• No. of levels- מהו מספר הדרגות בין הסיווג שבו נעשה השימוש הרב ביותר לסיווג האחרון שנכלל בענן התגיות. משפיע על מספר גדלי הגופן וההדגשות בענן.

דף קונפיגורציה של tagadelic ענן תגיות לשיפור SEO של אתרי דרופל

 

6. נשמור את השינויים, ונקבל דף ומספר בלוקים כמספר המילונים באתר.

הדף כולל את כל הסיווגים באתר בלי  אבחנה בין המילונים השונים, וניתן להגיע אליו דרך כתובת האתר לוכסן tagadelic, לדוגמה: www.example.com/tagadelic.

את הבלוקים ניתן לשבץ במקומם בדף אם נלך לתפריט המנהלן: בניית אתר> תיבות.

 

לסיום

אם הגעתם עד כאן אז נראה שענן תגיות מעניין אתכם, ואולי כדאי לכם להוסיף להתקנת Tagadelic גם את הרכיב Cumulus, שמציג את ענן התגיות באופן אטרקטיבי יותר על ידי שימוש ב-Flash.

 

 

הוסף תגובה חדשה

 

= 5 + 9