מה זה פייתון?

מחבר:
בתאריך:

פייתון היא שפת המחשב הצומחת בקצב המהיר ביותר, ונחשבת ביחד עם JavaScript לשפה הפופולרית ביותר בקרב חברות ובין מתכנתים. השפה היא רב שימושית. משתמשים בה מפתחי תוכנה, כלכלנים, מדענים, מהנדסים, סטטיסטיקאים, מתמטיקאים, ומפתחי בינה מלאכותית. מגוון השימושים בפייתון רחב, וכולל: פיתוח אתרי אינטרנט ואפליקציות, יצירת ממשקי משתמש, פרויקטים מדעיים והנדסיים, אנליזת מידע, ניהול שרתים, למידת מכונה, בינה מלאכותית, ועוד.

אחד השימושים הנפוצים ביותר של פייתון הוא לצורך אוטומציה של תהליכים שזה אומר שאתה יכול להטיל על המחשב לעשות את המשימות המשעממות. לדוגמה, לשנות שם של תיקייה ואז להעלות לשרת, לשנות ערכים במאות גליונות אקסל, או להוריד את התוכן שמעניין אותך מהאינטרנט ולאחסן בתיקיות. רק החיסכון בזמן שווה את המאמץ המושקע בלמידת השפה.

למרות הגמישות והחוזק ,פייתון היא שפה ידידותית למשתמש וקלה ללמידה, שאפילו ילדים יכולים ללמוד. רוצים דוגמה? בבקשה. כדי להדפיס את המשפט "שלום עולם" באמצעות שפת ה-Java תדרש לכתוב את התוכנית הבאה:

class HelloWorld
{
  public static void main(String args[])
  {
    System.out.println("Hello, World");
  }
}

לא פחות משבע שורות קוד בשביל משימה כל כך פשוטה. 

שורה אחת של קוד תספיק כדי לבצע את המשימה באמצעות פייתון:

print("Hello, World")

אם למדת תכנות, אתה יודע שניתן לבצע את אותם המשימות שמבצעת פייתון באמצעות שפות אחרות, אז מדוע בכל זאת חברות ומיזמים מעדיפים את פייתון?

  • עם פייתון אתה יכול לבצע את אותם המשימות בפחות שורות קוד.
  • פייתון היא שפה עילית מה שאומר שאין צורך לדאוג לניהול משימות דוגמת ניהול זיכרון המחשב.
  • ניתן להשתמש בפייתון על מגוון הפלטפורמות: חלונות, מחשבי Mac, לינוקס, שרתים, מחשבים שולחניים ומכשירים ניידים.
  • קיימת קהילה ענקית של מפתחים בארץ ובעולם כך שאם אתה נתקע תמיד יש את מי לשאול.
  • קיים מגוון עצום של ספריות ומודולים מה שאומר שאתה יכול לייבא ספריה קיימת במקום לפתח את הפרויקט מאפס. היתרון הוא עצום במיוחד כשמנסים לכתוב תוכנה בזמן קצר כמה שניתן. לכן, מיזמים (סטארטאפים) אוהבים את פייתון.

בשל יתרונותיה, פייתון היא השפה המבוקשת ביותר בקרב חברות ומעסיקים, ושכר המתכנתים גבוה בהתאם.

רוצים ללמוד פייתון? הרשת מציעה מגוון של מקורות לימוד, חלקם הגדול חינמי. באתר רשתטק תוכלו ללמוד את יסודות שפת הפייתון, ובכלל כך:

לסיכום, פייתון היא שפה רב-תכליתית ופופולארית שקל וכדאי ללמוד.

לכל המדריכים בסדרה ללימוד פייתון

 

אהבתם? לא אהבתם? דרגו!

0 הצבעות, ממוצע 0 מתוך 5 כוכבים

 

 

הוסף תגובה חדשה

 

= 9 + 4