תחי ישראל - אין לנו ארץ אחרת

תחי ישראל -אין לנו ארץ אחרת

7 הרגלים של אנשים מוצלחים

מחבר:
בתאריך:

7 הרגלים של אנשים מצליחים

1. לעשות דברים במקום לקטר על דברים

כמה פעמים שמעתם את האנשים האלה שמקטרים על זה שהפוליטיקאים המושחתים לא מפסיקים לגנוב את הציבור, ומחירי הדירות מתי הם כבר יפסיקו לעלות, וכל העולם נגדנו, והבנקים, הם לא גונבים, הם רק לוקחים ברשיון.

אבל יש גם אנשים אחרים שעסוקים בחיים שלהם, ובמה שיש להם להציע. הם עסוקים במשפחה, בתחביבים ובעבודה, ונראה ששום דבר מה"דברים הגדולים" אינו מזיז להם במיוחד.

אילו בדרך כלל האנשים המצליחים באמת שמבינים שאינם יכולים לשנות את כל העולם, אבל הם בהחלט יכולים לשנות את חייהם לטובה. לחיות חיי משפחה טובים יותר, לשמור על הבריאות, ולפתח את העסק.

מדוע קל יותר לפגוש אנשים שמקטרים כל היום מאשר אנשים שעושים דברים? זה בגלל שעשייה של דברים מחייבת עבודה קשה, משמעת והתמדה, בעוד קיטורים דורשים רק מהפה לעבוד. וזה קל, קל מדי.

העניין הוא שאנשים רגילים כל הזמן מתלוננים, אבל אנשים מוצלחים מתרכזים במה שהם יכולים ולא במה שאינם יכולים, וכך נשאר להם יותר זמן ואנרגיה להשקיע בשיפור חייהם ובהשגת מטרותיהם.

הרגלים של אנשים מוצלחים, הספר

 

2. סוף מעשה במחשבה תחילה

אם היית משתתף היום בלוויה, לא סתם כל לוויה, אלא בלוויה שלך עצמך. מה אתה חושב שיאמרו עליך? אם תבצע את התרגיל הזה, ותגיע למסקנה שמשהו אינו מתאים לדברים שתרצה שיאמרו עליך אחרי לכתך, ייתכן בהחלט שהגיע הזמן לעשות את השינוי הזה שתמיד חלמת עליו.

 

3. לתת קדימות למה שבאמת חשוב לך בחיים

רוב האנשים, כשהם נשאלים מה הכי חשוב להם בחיים, יאמרו שזה הבריאות או המשפחה. אבל משום מה אילו בדיוק הדברים שנדחקים לסוף. משפחות מתפרקות בגלל שההורים כל היום עסוקים בעבודה או ברביצה מול הטלוויזיה, והבריאות, אחרי שנים ללא אימון ועישון של חומרים שונים, מדרדרת כל כך עד שהיא פוגעת בקריירה, ומכבידה על המשפחה.

האם לא הגיע הזמן לשים את הדברים שבאמת חשובים לך בחיים לפני כל השאר?

אז אם אתה, כמו רוב האנשים, מרגיש שאינך חי את החיים שאתה מאחל לעצמך, כנראה שהגיע הזמן לשים את הדברים החשובים ביותר, בעיניך, לפני כל השאר.

 

4. לחשוב על ניצחון ניצחון

סופר אחד פרסם ספר, ואז הסופר המתחרה שגם הוא פרסם ספר שעוסק באותו נושא, פרסם ביקורת באינטרנט בעילום שם שמלכלכת על הסופר הראשון. הוא כנראה מקווה שעל ידי כך אנשים רבים יותר יקראו את ספרו. בין אם זה עובד ובין אם לא, זה לא היה נחמד יותר אם שני הסופרים היו מפרגנים אחד לשני, ועלי ידי זה שניהם ירוויחו יותר כי הם ירחיבו את מאגר הקוראים של ספריהם.

זהו ההרגל הרביעי של אנשים מוצלחים, הם יודעים שזה שהם מצליחים לא מחייב שאנשים אחרים יפסידו.

 

5. חפש קודם להבין אחרים, ורק אחר כך צפה שאחרים יבינו אותך

יש כאלה שכותבים באינטרנט, ומרגישים רע בגלל שאף אחד לא קורא אותם. הם לא מבינים איך יכול להיות שהם כל כך מתאמצים אבל אף אחד לא מעריך. אז הם אומרים שזה בגלל שהעם לא מספיק חכם, או שאנשים רוצים רק להשתעשע כל היום. אבל אם הם היו עוצרים לרגע את זרם הקיטורים, אולי הם היו מבינים שאף אחד לא ייקרא אותם בגלל שהם חכמים. אנשים רוצים לנצל את זמנם למשהו שיתרום להם באופן אישי. זה יכול להיות תרומה לאושר שלהם, לבריאות, לידע המקצועי.

אתם מבינים, מה שחשוב זה לא כמה אתה משקיעים, אלא מה מידת התרומה שלכם לאנשים אחרים.

 

6. שיתוף פעולה

אתם בטח מכירים את הפרסומת בטלוויזיה האמריקאית שבה מעלים 150 זרים גמורים למטוס, ואומרים להם שהם כולם יכולים לזכות בכרטיס טיסה הלוך ושוב בחינם לטיסה שיוצאת עכשיו. המילכוד הוא שעליהם להחליט פה אחד על היעד. מספיק שאחד הנוסעים לא יסכים עם השאר כדי שכולם יפסידו. האם הם יעמדו במשימה?

בסופו של דבר, 150 הנוסעים מסכימים על היעד פה אחד, ואז כולם טסים ביחד לקוסטה-ריקה.

תחשבו כמה החיים שלנו יכולים להיות טובים יותר אם רק נמצא שותפי אמת שאתם נוכל לשתף פעולה. זה אומנם קשה, אבל הניסוי הזה מוכיח שאנשים מטבעם יכולים לשתף פעולה, וליהנות ביחד מפירות שיתוף הפעולה.

 

7. להשחיז את המסור

ראיתי פעם אדם אחד כורת עץ. הוא עמד עם המסור ועבד ועבד, והזיע, והתאמץ מאוד. הוא נראה מסכן. שאלתי אותו למה הוא עובד כל כך קשה, והוא אמר שזה בגלל שהמסור אינו חד מספיק. שאלתי אותו אם לא היה קל יותר לו היה משחיז את המסור, והוא ענה שאין לו זמן.

האיש הזה מתנהג כמו רבים מאיתנו שהפסיקו ללמוד, או הפסיקו לשמור על הכושר, והם מתפלאים שפעולות היום יום הולכות ונעשות קשות להם יותר ויותר. אם רק היו מקפידים להשקיע 15 דקות ביום ללמידה, ומקפידים על 20 דקות אימון גופני ארבע פעמים בשבוע, החיים שלהם היו יכולים להיות הרבה יותר טובים. כי הכלים שלהם, המוח שלהם והגוף שלהם היו הופכים חיוניים וטובים יותר.

המסקנה מזה היא שצריך להמשיך ללמוד ולהתאמן, כדי לשמור על חדות מנטלית וגופנית, וכדי להקל על פעולות היום יום, ועל השגת היעדים שלנו בחיים.

 

"7 הרגלים של אנשים מוצלחים" נכתב על פי הספר The 7 Habits of Highly Effective People של Stephen Covey.

לחצו לרכישת הספר מאמאזון The 7 Habits of Highly Effective People: Powerful Lessons in Personal Change

 

אולי גם זה יעניין אותך

קיצורי דרך חכמים להצלחה

על החשיבות הגדולה של מעשים פשוטים ויומיומיים

6 דרכים מוכחות מדעית להפוך את המוצר או הרעיון שלכם לוירלים ברשת

כישורי חיים - רעיונות ששווה לשתף

 

 

אהבתם? לא אהבתם? דרגו!

0 הצבעות, ממוצע 0 מתוך 5 כוכבים

 

 

הכותב הוא מתכנת שבמעט הזמן הפנוי העומד לרשותו נהנה לקרוא ספרים ולרשום לעצמו רשימות כדי להזכר במה שחשוב. מי שרוצה לחוות את דעתו מוזמן להוסיף תגובה ואשתדל לפרסם בהקדם.

הוסף תגובה חדשה

 

 

ענה על השאלה הפשוטה הבאה כתנאי להוספת תגובה:

איך קוראים בעברית לצ`ופצ`יק של הקומקום?