תחי ישראל - אין לנו ארץ אחרת

תחי ישראל -אין לנו ארץ אחרת

ארבע הדיסציפלינות של הביצוע

מחבר:
בתאריך:

לכולם יש רעיונות אבל רעיונות שלא מוציאים אל הפועל הם חסרי תועלת. לצערנו, רק מעטים מסוגלים לממש את הרעיונות שלהם.

לכולם יש רעיונות אבל רעיונות שלא מוציאים אל הפועל הם חסרי תועלת. לצערנו, רק מעטים מסוגלים לממש את הרעיונות שלהם.

מחברי הספר ארבע הדיסציפלינות של הביצוע מייעצים מדי יום למנהלים ומנהיגים בכל העולם, והם מצאו ש"מערבולת החיים" היא הבעיה העיקרית שמונעת מאנשים לממש את הרעיונות שלהם. המערבולת היא הבלאגן היום-יומי, היא אחת הסיבות לכך שאנשים עובדים יום שלם ומרגישים שהם לא עשו שום דבר, זה הזרם הבלתי פוסק של טלפונים, מיילים וווטסאפים שמסיטים את תשומת הלב מהמשימה הגדולה. כל דבר במערבולת נראה דחוף ומצליח לדחוק את הרעיונות הגדולים אל מעמקי השכחה. 

מחברי הספר מציעים להתגבר על המערבולת באמצעות שיטה הכוללת 4 דיסציפלינות, ארבע התנהגויות שצריך לאמץ כדי להתגבר על המערבולת ולהצליח לממש יותר מהרעיונות הגדולים. 

the 4 disciplines of execution book cover

 

א. תתרכז במשימה החשובה ביותר כרגע

בכל רגע נתון בנמל התעופה מספר מטוסים ממריאים, נוחתים וחגים באוויר. לכל אחד מהטסים בכל אחד מהמטוסים הטיסה שלו היא הדבר החשוב ביותר. אבל לבקר הטיסה יש רק טיסה אחת חשובה - היא הטיסה שהוא מנחית ברגע זה ממש.

אתה צריך לאמץ את הגישה של בקר טיסה בחיים שלך. כל המשימות צריכות להיות על הרדאר שלך, וכל תשומת הלב צריכה להיות על המשימה החשובה ביותר שאתה חייב לטפל בה ברגע זה ממש. 

כל המשימות צריכות להיות על הרדאר שלך, וכל תשומת הלב צריכה להיות על המשימה שאתה חייב לטפל בה ברגע זה.

כדי למצוא את המשימה החשובה ביותר כרגע שאל "איזו משימה מכל המשימות שיש לי על הרדאר אני מוכרח לבצע עכשיו או ההשפעה שלה על החיים שלי היא הכי גדולה?". אחרי שמצאת את המשימה החשובה ביותר נסח אותה כך: "מ-א' ל-ב' עד למועד ג' בגלל ד'". לדוגמה, "צריך להגדיל את הכנסות העסק ב-25% עד לסוף השנה כדי להפוך לחברה".

 

ב. תמדוד גם את ההתנהגויות שמובילות לתוצאה הרצויה ולא רק את השורה התחתונה

אם החלטת על דיאטה ובכל יום שאתה עולה על המשקל אתה מגלה שהמשקל שלך לא יורד, כנראה שתזנח את הדיאטה עוד בטרם חלפו שבועיים. במידה והמדד שלך להצלחה לא משתפר כנראה שתפסיק את התהליך. העניין הוא שהמדדים שאנו מעוניינים לשפר כדוגמת, משקל, הכנסה, והשכלה, מתחילים להשתפר רק אחרי שחולף זמן מתחילת התהליך. בגלל השהייה בקבלת התוצאה המבוקשת אנשים נוטים לוותר. לכן, אנחנו צריכים למדוד משהו שאנחנו יכולים לשלוט בו ולעקוב אחריו מדי יום. אנחנו צריכים למדוד את אותן התנהגויות שמובילות לתוצאה המקווה. אילו הפעולות שאנו מבצעים על בסיס יומי ויש לנו שליטה בהם. אם אתה רוצה לרזות אתה צריך למדוד את כמות הקלוריות שאתה מכניס לפה וכמות הזמן שאתה משקיע בפעילות אירובית. אם המטרה היא לסיים פרויקט בשביל לקוח אתה צריך למדוד כמה משימות סגרת בכל יום. כשאתה מתרכז במדדים שמובילים לתוצאה הרצויה אתה נהנה יותר מחיי היום-יום שלך וקל לך יותר להתמיד עד שתתחיל לראות תוצאות. 

 

ג. תתלה לוח תוצאות מול העיניים

תחשוב שאתה נפגש עם חברים ביום שישי בבוקר בחצר בית הספר כדי לשחק כדורגל ולא עוברת חצי שעה ואף אחד לא רוצה להמשיך לשחק. הסיבה להעדר המוטיבציה היא שאף אחד לא זוכר כמה שערים הובקעו לכל קבוצה. לעומת זאת, תחשוב שנותרו 5 דקות למשחק והקבוצה שלך בפיגור של גול אחד. האם מישהו ירצה לעזוב את המשחק? העניין הוא שאנשים משחקים אחרת כשהם יודעים את הניקוד.

בחיים כמו בכדורגל כשאתה יודע את הניקוד אתה מתמלא מוטיבציה ומחויב לעשות את מה שצריך. הדרך הטובה ביותר להשיג את היעדים העסקיים שלך היא לתלות לוח תוצאות במקום בולט בעבודה. מבט קצר בלוח יגלה לך האם אתה בדרך לניצחון או לכישלון. על הלוח צריכים להופיע שלושה דברים:

  1. המשימה החשובה ביותר כרגע
  2. מה עשה הצוות היום כדי לעמוד במשימה
  3. שיעור השלמת המשימה

אם המשימה החשובה ביותר של עסק התכנות שלך היא סיום פרויקט בשביל לקוח, הפעולות היומיות צריכות להיות מספר המשימות שהצוות טיפל בהם, התוצאה המקווה צריכה להיות האחוז של הפרויקט שהצוות הצליח לסיים.

 

ד. נהל שיחות דין וחשבון על בסיס שבועי

הספר ממליץ לנהל שיחות דין וחשבון בכל יום ראשון בבוקר. במסגרת השיחות כל חבר צוות יספר באיזו מידה הוא עמד ביעד השבועי של השבוע הקודם, ובפרט מה הוא עשה כדי לעמוד ביעד, וגם מגדיר את היעד של השבועי החדש. זו שגרה לא נוחה שדוחפת את הצוות להספיק יותר. חשוב שכל חבר צוות יספר לכל היתר על היעדים שלו כי כך רמת ההבנה של המשימה והמחויבות לביצוע עולות. יותר מזה, התחייבות "בפני כולם" מכריחה את האדם לעמוד במילתו ולא לבייש את עצמו בפני "השבט". זו זריקת מוטיבציה חזקה שמונעת מהחיים לסחוף אותנו ומעודדת אותנו להתרכז במשימות החשובות ביותר.

לרכישת הספר The 4 Disciplines of Execution

 

אולי גם זה יעניין אותך?

כשל סאן פרנסיסקו - 9 שגיאות שתעשה בהקמת המיזם הטכנולוגי שלך

איך להישאר קטן, גמיש ורווחי? על פי הספר rework

איך להיות כל כך טוב עד שהם לא יוכלו להתעלם ממך?

כישורי חיים - רעיונות ששווה לשתף

 

אהבתם? לא אהבתם? דרגו!

0 הצבעות, ממוצע 0 מתוך 5 כוכבים

 

 

המדריכים באתר עוסקים בנושאי תכנות ופיתוח אישי. הקוד שמוצג משמש להדגמה ולצרכי לימוד. התוכן והקוד המוצגים באתר נבדקו בקפידה ונמצאו תקינים. אבל ייתכן ששימוש במערכות שונות, דוגמת דפדפן או מערכת הפעלה שונה ולאור השינויים הטכנולוגיים התכופים בעולם שבו אנו חיים יגרום לתוצאות שונות מהמצופה. בכל מקרה, אין בעל האתר נושא באחריות לכל שיבוש או שימוש לא אחראי בתכנים הלימודיים באתר.

למרות האמור לעיל, ומתוך רצון טוב, אם נתקלת בקשיים ביישום הקוד באתר מפאת מה שנראה לך כשגיאה או כחוסר עקביות נא להשאיר תגובה עם פירוט הבעיה באזור התגובות בתחתית המדריכים. זה יכול לעזור למשתמשים אחרים שנתקלו באותה בעיה ואם אני רואה שהבעיה עקרונית אני עשוי לערוך התאמה במדריך או להסיר אותו כדי להימנע מהטעיית הציבור.

שימו לב! הסקריפטים במדריכים מיועדים למטרות לימוד בלבד. כשאתם עובדים על הפרויקטים שלכם אתם צריכים להשתמש בספריות וסביבות פיתוח מוכחות, מהירות ובטוחות.

המשתמש באתר צריך להיות מודע לכך שאם וכאשר הוא מפתח קוד בשביל פרויקט הוא חייב לשים לב ולהשתמש בסביבת הפיתוח המתאימה ביותר, הבטוחה ביותר, היעילה ביותר וכמובן שהוא צריך לבדוק את הקוד בהיבטים של יעילות ואבטחה. מי אמר שלהיות מפתח זו עבודה קלה ?

השימוש שלך באתר מהווה ראייה להסכמתך עם הכללים והתקנות שנוסחו בהסכם תנאי השימוש.

הוסף תגובה חדשה

 

 

ענה על השאלה הפשוטה הבאה כתנאי להוספת תגובה:

מתי הוקמה המדינה?