כישורי חיים - רעיונות ששווה לשתף

7 הרגלים של אנשים מוצלחים

כיצד הרגלי החשיבה וההתנהגויות של רוב האנשים מחבלים בסיכויי ההצלחה שלהם, ואילו הרגלי חשיבה משופרים ניתן ללמוד מהאנשים המוצלחים במטרה לחיות חיים טובים יותר. המדריך מבוסס על ספר שכתב סטיבן קובי, מייסד קורס הניהול הפופולרי בעולם.

על החשיבות הגדולה של מעשים פשוטים ויומיומיים

אם הרגילו אותנו לחשוב שההצלחה נוחתת על האדם בן לילה אז כדאי לחשוב שוב. כי מה שג'פרי אולסן מספר לנו זה שההצלחה היא תוצאה של הרגלים קטנים שאנשים דבקים בהם ברמה היום יומית והם אילה שמצטברים ומביאים את האדם אל היעד.

smartcuts - קיצורי דרך חכמים להצלחה

מדוע הנשיא האמריקאי בד"כ צעיר יותר מחברי הקונגרס? מה משותף לגולשת הגלים הטובה בעולם ולחברת גוגל? כיצד סטודנטים משועממים מצליחים להחליף שפופרת של משחת שיניים במערכת סטריאו? ומה גורם לאדם נורמלי בד"כ לסכן את הונו האישי במטרה ליישב את המאדים? בספר smartcuts תגלו את התשובות לשאלות אילו ולעוד רבות אחרות, ובעיקר תגלו אילו עקרונות מאפשרים לאנשים ולחברות להגיע להצלחה כלל עולמית בזמן קצר יותר מהזמן שלוקח לסטודנטים לסיים תואר ראשון.

על הדרך לחוסן מנטלי

גונזלז, מחבר הספר "האומנות של חוסן מנטלי" חולק אתנו עובדה שידועה לספורטאי צמרת, ולאנשים מוצלחים מכל שדרות החיים והיא שהמוח שואף לממש את הדברים שאדם אומר לעצמו ואת התמונות שהוא רואה בעיני רוחו. לכן, אדם שרוצה להצליח, צריך ללמוד לחשוב חיובית, ולשים דגש על עשייה.

מדוע העניים יישארו עניים, וכיצד גם אתה יכול להיות עשיר?

אם תמיד חשבת שכסף זה רק עניין של מזל, ושהכי חשוב זה לדעת היכן להיוולד, יכול להיות שצדקת. אבל גם אם לא נולדת לאבא עשיר, אתה עדיין יכול להפוך לאבא עשיר בעצמך אם תרכוש את התובנות הכלכליות של העשירים. זה הרבה יותר פשוט מכפי שנדמה כפי שמיטיב להסביר הספר "אבא עשיר, אבא עני" של רוברט קואסקי שאני סוקר במאמר קצר זה.

איך להיות כל כך טוב עד שהם לא יוכלו להתעלם ממך?

אם תשאלו את cal newport מחבר הספר "כל כך טוב שהם לא יוכלו להתעלם ממך" מהי הדרך הטובה ביותר להגיע להישגים מקצועיים משמעותיים, הוא יספר לכם שזו הדרך הארוכה והקצרה שמובילה את האדם להיות אומן מומחה בתחומו. אתם מוזמנים לקרוא את תמצית הספר בקישור המצורף.

6 דרכים מוכחות מדעית להפוך את המוצר או הרעיון שלכם לוירלים ברשת

אם גם אתם רוצים לגלות כיצד לגרום למוצר הבא שלכם או לרעיון שאתם משתפים להפוך ללהיט ברשתות החברתיות אז כדאי שתקראו את המדריך הזה שמונה 6 דרכים מוכחות מדעית שיגרמו גם למוצר שלכם להפוך לוירלי ברשת, ולזכות בכמות בלתי נתפסת של שיתופים.

השפעת הסביבה על הגנים

בימינו, מקובל להאשים את הגנים שירשנו בכל הבעיות והחוליים – "ההשמנה מאימא", "הסוכרת מאבא", ו-"פקקת העורקים מסבא". אבל, מתברר שהדברים לא כל כך פשוטים, מפני שלניהול אורח חיים בריא יכולה להיות תרומה משמעותית לביטוי הגנים הטובים לבריאות, ולהשתקת הגנים המזיקים. המדריך מבוסס על מאמרים שפורסמו במגזינים מדעיים מובילים.

אִם אֵין אֲנִי לִי, מִי לִי? וּכְשֶׁאֲנִי לְעַצְמִי, מָה אֲנִי? וְאִם לֹא עַכְשָׁיו, אֵימָתַי? (אבות א, פסוק יג)

אם לא אעשה למען עצמי, אף אחד לא יעשה למעני. וטוב לעשות למען הזולת ולא רק לעצמך. ומוטב למהר ולעשות, ולא לחכות.

רשימה לא ממצה של שגיאות לוגיות

סקירה של שגיאות לוגיות

קשה מאוד להמציא קטלוג ממצה של שגיאות לוגיות בעיקר בגלל שכושר ההמצאה האנושי אינו מוגבל והוא תמיד ימצא פטנטים שיגרמו לאנשים ליפול בפח, ולהסיק מסקנות שאינן נובעות מהנחות היסוד של הטיעון. ולכן, במדריכים הבאים אני מגיש לכם רשימה חלקית בלבד של שגיאות לוגיות.

מדריך ראשון - כשההנחות אינן רלוונטיות למסקנה

מדריך שני - הגיון מעגלי ושגיאות סמנטיות

מדריך שלישי - שגיאות בלוגיקה פורמלית

 

חוק בייס (bayes) והבנת המציאות

שימוש בחוק בייס יכול לסייע לנו רבות בהבנת המציאות כי הוא מאפשר לנו להעריך כמה המסקנה שלנו סבירה בהינתן הנתונים ומעודד אותנו לחפש מידע נוסף. במדריך זה הסבר אינטואיטיבי מלווה בדוגמאות מהחיים.

9 שגיאות שתעשה בהקמת המיזם הטכנולוגי הבא שלך

רשימה בלתי ממצה של השגיאות שמבצע כמעט כל יזם טכנולוגי על פי ספרו המצוין של היזם הסדרתי Jonathan Seigel "כשל סאן-פרנסיסקו" (The San Francisco fallacy)